• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Міненерго розповіли, як боротимуться з нестачею вугілля в Україні після призупинення постачання з РФ

У нинішнього опалювальному сезоні Україна максимально залучатиме атомну генерацію до виробництва електроенергії. Це дозволить знизити потребу у вугіллі, постачання якого призупинила Росія

Реклама на dsnews.ua

Про це 5 листопада у Верховній Раді повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, передає "ДС".

Галущенко заявив, що Росія веде війну за енергетичну монополію в Європі та використовує енергетичну кризу, щоб посилити своє геополітичне становище.

"Сьогодні російські газові сховища заповнені на 90%, при тому, що в європейських країнах, наприклад Австрії – на 55%, Нідерландах – на 30%. Навіть постачаючи газ через газотранспортну систему України, Росія постачає лише 57 млн м³ на добу замість 109 млн м³ відповідно до угоди", – зазначив він.

Також міністр згадав про те, що РФ зупиняє постачання енергетичного вугілля в Україну та створює штучні перешкоди для імпорту Україною вугілля з Казахстану. Попри це Україна зможе спокійно пройти опалювальний період, упевнений політик.

"Ключовим стабілізуючим фактором цього опалювального сезону стане атомна генерація. Йдеться про максимальне залучення атомних блоків до виробництва електроенергії. У прогнозному балансі на цей рік навантаження буде рекордним на атомну генерацію за останні п'ять років. Йдеться про плюс 7 млрд кВт-год, що на 15% більше за минулорічний (показник — ДС). Таке збільшення у виробництві електроенергії дозволить знизити потребу у вугіллі на 3,6 млн тонн", – заявив Галущенко.

За його словами, на сьогоднішній день в Україні працює 11 енергоблоків. У листопаді планується включити додатково ще два блоки, а на початку грудня ще один.

"Ключовим моментом є те, що створюючи такі перешкоди щодо постачання паливних ресурсів в Україну, РФ, безумовно, має можливість вплинути і на обмеження постачання палива. На сьогоднішній день диверсифікація відбувається, але ще є половина блоків, які працюють на паливі РФ. У цьому плані ми відчуваємо себе спокійно, тому що на сьогоднішній день резерв палива, закупленого вперед, дає можливість спокійно проходити опалювальний сезон. На сьогоднішній день є 146% річної потреби для блоків ВВЕР-1000 та ВВЕР-440", – зазначив він.

Нагадаємо, 4 листопада народний депутат від "Слуги народу", голова Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу Андрій Герус заявив, що Росія зупинила транзит вугілля з Казахстану, що йшов в Україну, а РФ підтвердила зупинку поставок "у зв'язку з попитом на вугілля, що зростає", який використовується для потреб енергетики.

У свою чергу, міністерство індустрії Казахстану спростувало повну зупинку транзиту твердого палива. На думку їхнього представника, перебої пов'язані із "завантаженістю" інфраструктури з російської сторони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua