У НАБУ вирішили не затримувати голову Харківської облради і не проситимуть арешт

Глава Харківської обласної ради Артур Товмасян не був затриманий після одержання повідомлення про підозру і правоохоронці будуть вимагати для нього запобіжний захід у вигляді застави

Про це заявив детектив НАБУ Микола Карась, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що підставою для оголошення про підозру голові Харківської облради Артуру Товмасяну стала інформація, отримана в результаті обшуків 22 липня.

"Це не свідчення інших фігурантів. Це результати обробки тієї інформації, яка була отримана за результатами обшуку", — сказав Карась.

За його словами, під час проведення обшуків у Товмасяна мобільні телефони, якими він імовірно користувався були пошкоджені і викинуті в вікно.

"Під час проведення обшуків, наскільки мені відомо, мобільні телефони, якими користувалася зазначена особа, були пошкоджені, вони були розбиті та викинуті у вікно. Детективи знайшли їх на вулиці", — сказав Карась.

Він уточнив, що на даний момент невідомо, чи вдасться відновити ці телефони і довести, що вони належать Товмасяну, який, за версією слідства, займався координацією дій інших фігурантів.

Детектив також повідомив, що НАБУ не затримувало Товмасяна і не бачить підстав для клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

"Буде направлено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави приблизно 4 млн грн. Немає ризиків, які були б підставою для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", — сказав Карась.

Він нагадав, що в своєму відеозверненні від 26 липня Товмасян обіцяв всіляке сприяння слідству. Разом з тим, Карась повідомив, що два інших фігуранти не співпрацюють зі слідством.

Нагадаємо, раніше сьогодні, 4 серпня, Артуру Товмасяну вручили повідомлення про подозру в одержанні неправомірної вигоди. Фракція "Слуга народу" в Харківській облраді виключила Товмасяна зі своїх лав.

Як повідомляла "ДС", 22 липня Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили заступника голови Харківської обласної ради, який отримав хабар через посередника в розмірі 1 млн 50 тис. грн.

А 23 липня заступнику голови Харківської облради і його адвокату-спільнику повідомили про підозру.

24 липня заступника голови Харківської облради заарештували на 2 місяці з можливістю вийти під заставу 4 750 000 грн. 29 липня він вийшов з-під варти.