• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Нацради немає претензій до семи каналів щодо виконання мовних квот

Реклама на dsnews.ua

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення провела моніторинг виконання квот щодо звучання української мови в ефірі семи каналів і встановила, що вони не допустили порушень

Про це під час засідання 4 червня сказала голова Національної ради Ольга Герасим'юк,передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Ми продовжуємо аналізувати наш моніторинг виконання закону про мову. Цей моніторинг іде постійно, кожного разу ми повідомляємо про чергову порцію тих каналів, дані яких ми вже опрацьовуємо. Аналізувалися 7 наступних загальнонаціональних каналів, які ми моніторили. Це "UA: Перший", "UA Культура", "Індиго tv" (ТРК "Україна"), "5 канал" (ТРК НБМ), "Z ZIK" (ТРК "Нові комунікації"), "Еспрессо" (ТОВ "Голдберрі) і" Україна-24 " (ТОВ "Асперо"). І висновок на сьогоднішній день - не помічено порушень мовного законодавства. Всі виконують", - підкреслила Герасим'юк.

Водночас вона уточнила, що обсяг моніторингу становив 105 годин, період часу, який мониторился, - з 7:00 до 18:00 і з 18:00 до 22:00, як і належить за методикою.

"Такі повідомлення ми зробимо пізніше. А в кінці червня, сподіваємося, проведемо спеціальний брифінг з цього питання", - зазначила голова Національної ради.

Раніше повідомлялося, що 7 травня на засіданні голова Національної ради Ольга Герасим'юк повідомила, що у період з 7 квітня по 3 травня проведено моніторинг щодо виконанням мовних квот 6 загальнонаціональних телеканалів - "1+1", СТБ, ICTV, "2+2", "Україна", "Інтер" - і на радіо. Вона зазначила, що результати виконання квот на телеканалах обробляються, а щодо радіо, то станом на 30 квітня їх виконання забезпечене від 100 до 73%.

Під час засіданні 21 травня Герасим'юк заявила, що Нацрада стурбована дотриманням мовних квот за мінімальними показниками. За її словами, така редакційна політика означає потенційний ризик порушення діючих норм, а також ускладнення при виконанні їх у майбутньому, після набрання чинності окремих положень закону, оскільки деякі норми набирають чинності з 16 липня 2024 року.

25 травня Нацрада звернулася з листами до керівників телерадіоорганізацій з проханням пояснити їх редакційну політику щодо обов'язкової частки звучання в ефірі української мови. Нацрада зазначила, що останній моніторинг показав виконання встановлених законодавством вимог у мінімальному процентному співвідношенні.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що мовні квоти на телебаченні і радіо потрібно міняти.

    Реклама на dsnews.ua