• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Німеччині вважають тиск на лідера "УДАРУ" Віталія Кличка політичним переслідуванням , – нардеп Ніколаєнко

Під час візиту в Україну канцлера ФРН Ангели Меркель німецька сторона порушить питання про політичне переслідування лідера партії "УДАР", мера Києва Віталія Кличка та його команди

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив народний депутат Андрій Ніколаєнко у ток шоу «Народ проти з Наташею Влащенко» на телеканалі «Україна 24».

За інформацією Ніколаєнка, масові обшуки у підрозділах КМДА та на комунальних підприємствах столиці, які тривають з травня, а також розмови про наміри президентської влади, всупереч закону, розділити посади міського голови та голови КМДА сприймаються за кордоном як політичне переслідування.

«Однозначно знаю, що німецька сторона буде порушувати питання Кличка. І це неприємний сюрприз буде для української сторони. Буде сигнал, що те, що відбувається з Кличком і з його командою, не розглядається як чисто економічна обставина, а може трактуватися — якщо не буде припинене — як політичне переслідування», — сказав він.

Також Ніколаєнко повідомив, що канцлер Німеччини планує обговорити такі питання, як компенсація Україні за «Північний потік-2» та імплементація «формули Штайнмаєра».

«Симптоматично те, що Меркель приїжджає за день до Кримської платформи. Це сигнал того, що вони не бачать рішення поки що навіть близько у питаннях Криму і не хочуть брати на себе відповідальність на рівні канцлера… Вона фактично їде домовитися про суму «відкупних». Скільки задовольнить Україну за те, що ми погодимося з «Північним потоком-2», — розповів Ніколаєнко.

Щодо імплементації «формули Штайнмаєра», народний депутат зазначив, що це не головне питання перемовин. В Німеччині розуміють, що поставити крапку в цьому питанні не вийде.

    Реклама на dsnews.ua