• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

У Пристайко поскаржилися на спроби ПАРЄ затягнути українську делегацію в Страсбург

Реклама на dsnews.ua
Секретаріат ПАРЄ здійснює тиск на Київ, метою якого є повернення української делегації на засідання Асамблеї

Про це в Twitter заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, інформує "ДС".

"Здається, ті, хто повернув Росію в ПАРЄ пішли ва-банк: руками секретаріату намагаються змусити нову делегацію прибути в Страсбург щоб відновити" business as usual ". Впевнений, що секретаріату нагадають, хто приймає правила і їх тлумачить", - написав він у соцмережі.

Європейська правда уточнює, що українську делегацію можуть позбавити права бути присутніми в залі Парламентської асамблеї Ради Європи під час осінньої сесії.

Про це стало відомо з листування між співробітниками секретаріатів ПАРЄ і Верховної ради, яка є в розпорядженні видання.

Нова делегація України в ПАРЄ була сформована минулого тижня у Верховній раді, і відразу було оголошено, що вона не буде брати участь в осінній сесії. Тоді в Раді відзначали, що представники старої делегації за звичною для Асамблеї практиці зберігають право брати участь у роботі сесії.

Проте в адресу нової делегації прийшов лист з роз'ясненнями від секретаріату ПАРЄ, в якому ставляться під сумнів повноваження старої делегації. Член делегації, народний депутат Олексій Гончаренко в коментарі підтвердив ЕП, що такий лист дійсно було.

На своїй сторінці у Facebook Гончаренко також написав, що "якщо Україна цього тижня не відправить у ПАРЄ складу нової делегації, то, оскільки нова делегація створена, що відображено на сайті ВР, стара делегація в 11.30 ранку 30 вересня втратить свої повноваження, а нова не придбає. Тобто в України не буде ніякої делегації в ПАРЄ".

Поки невідомо, чи буде реалізована позиція секретаріату, адже за правилами організації подати список делегації в ПАРЄ потрібно протягом шести місяців після парламентських виборів. Тобто попередній склад втрачає повноваження 21 січня наступного року. Публікації на сайтах держорганів не мають юридичної ваги.

Про затвердження делегації Рада повинна повідомити ПАРЄ офіційно. Співрозмовники "Європейської правди" в парламенті і МЗС стверджують, що таке повідомлення Україна не надсилала.

У разі якщо в секретаріаті ПАРЄ здійснять наміри і позбавлять Україну діючої делегації, то депутати все одно зможуть приїхати в ПАРЄ на запрошення колег з інших делегацій, щоправда, в такому разі українські депутати не зможуть брати участь в роботі комітетів, присутні в залі на пленарній сесії і задавати питання спікерам.

    Реклама на dsnews.ua