• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Резнікова сказали, коли буде готова Стратегія економічного розвитку Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Стратегію економічного розвитку Донецької та Луганської областей буде подано на затвердження Кабінету міністрів до квітня 2021 року

Про це повідомив Андрій Мірошниченко, радник віцепрем'єра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу відомства.

Він зазначив, що при підготовці документа спиралися на міжнародний досвід.

«Ми вивчили 42 міжнародних кейси про кризи і як виходили з криз на постконфліктних територіях, екологічних катастроф і постіндустріальних регіонів. На жаль, ми маємо всі три кризи в Донецькому та Луганському регіонах», — розповів Мірошниченко.

За його словами, перший крок із реалізації цієї стратегії буде зроблений до кінця року. Очікується, що 23 грудня Кабмін затвердить концепцію цієї стратегії.

«Ми прекрасно розуміємо, які втрати понесла ця територія. Різні цифри, там 150 мільярдів прямих втрат. За підрахунками Віденського інституту міжнародних економічних досліджень, 21 мільярдів євро потрібно на оновлення цих територій. Які джерела: міжнародна допомога? Так, вдячні. Але зрозуміло, це не десятки мільярдів. Державний бюджет сьогодні не має цих коштів. Тому єдине джерело — це інвестиції. Мені дуже подобається фраза: якщо ми витрачаємо кошти на відновлення інфраструктури в регіон, який не розвивається, — це втрати, а якщо ми вкладаємо кошти в інфраструктуру регіону, який має план розвитку, — це інвестиція. Тобто зовсім інші підходи. Ми говоримо про те, що нам потрібно створити умови, щоби сюди прийшов бізнес. Щоб це бізнес створював умови для розвитку громад», — підкреслив Мірошниченко.

    Реклама на dsnews.ua