• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У російському цирку на замовлення РПЦ "червоноармійці" дресирували тварин-"нацистів" (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Цирк в російському Іжевську влаштував виставу з тваринами в нацистській символіці. Дивний перфоменс цирку замовила Удмуртська єпархія Російської православної церкви

Місцева прокуратура організувала перевірку за цим фактом, повідомляється на сайті відомства, передає "ДС".

У цирку розповіли Коммерсанту, що нацистська символіка була використана у фільмі'1942 рік".

"У сценарії епізод супроводжувався текстом диктора і візуальним рядом на екранах про розгром німецької армії під Москвою. У манежі відповідно демонструвався номер, в якому дресирувальники в формі червоноармійців проганяють дресированих тварин в попоні з нацистської символікою, підсилюючи ефект дикторського тексту та візуального ряду", — вказано в коментарі цирку.

В Удмуртcькій єпархії РПЦ в свою чергу заявили, що вистава не порушує закон, що забороняє демонстрацію нацистської атрибутики або символіки — глядачам показали шоу, яке формує негативне ставлення до ідеології нацизму і екстремізму.

Представники державного цирку і єпархії посилаються на статтю 20.3 КоАП РФ, яка забороняє публічне демонстрування нацистської атрибутики або символіки, але її положення "не поширюються на випадки використання нацистської атрибутики або символіки, при яких формується негативне ставлення до ідеології нацизму і екстремізму і відсутні ознаки пропаганди або виправдання нацистської і екстремістської ідеології ".

У цирку і єпархії вважають, що специфікою циркового мистецтва є видовищність і "образи, що використовуються в ньому, можуть мати іронічний і гротескний характер".

Пункт статті 20.3 про "формування негативного ставлення до ідеології нацизму і екстремізму", на який посилаються в цирку і єпархії, додали в Кодекс про адміністративні правопорушення Росії в лютому 2020 року. Він скасував адміністративну відповідальність за всі випадки демонстрації нацистської і екстремістської символіки при відсутності пропаганди нацизму.

На відео з 1:27

    Реклама на dsnews.ua