• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Шмигаля запропонували нові розрахунки прожиткового мінімуму (ДОКУМЕНТ)

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про впорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і зборів, а також плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору)

Відповідний проєкт постанови прийнятий під час засідання уряду 27 січня, передає "ДС".

Проєктом акта пропонується з 1 січня 2022 року:

  • удосконалити методологію формування прожиткового мінімуму. Вартість непродовольчих товарів і послуг пропонується визначати структурним методом виходячи з встановленого співвідношення вартості наборів продуктів харчування і вартості непродовольчих товарів і послуг в структурі прожиткового мінімуму (в структурі прожиткового мінімуму питома вага вартості наборів продуктів харчування і непродовольчих товарів відповідно становить — 50/50%)

пропонується:

  • змінити розрахункову величину прожиткового мінімуму до виплат, які є неосновними доходами громадян, таким як підвищення, доплати і надбавки, на базову величину для соціальних виплат на дітей і базову величину для соціальних виплат населенню, які передбачається переглядати двічі на рік;
  • визначити єдині підходи до розрахунку надбавок, підвищень та інших виплат із забезпеченням їх щорічного (не менше 2 рази на рік) підвищення;
  • для розрахунку штрафних санкцій та адміністративних стягнень використовувати базову величину для грошових платежів та стягнень, а для розрахунку розмірів плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору) — базову величину для адміністративних зборів.

Як наголошується в пояснювальній записці до проєкту, базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії, є прожитковий мінімум. Сьогодні реальний прожитковий мінімум більш ніж удвічі перевищує законодавчо встановлений.

До величини прожиткового мінімуму привʼязані більше 150 різноманітних видів виплат, що має значний вплив при плануванні видатків бюджетів всіх рівнів. Частина з цих виплат не має ніякого відношення до прожиткового мінімуму як критерію бідності (наприклад, штрафи, грошові стягнення за адміністративні, кримінальні та інші порушення).

"Отже, будь-яке збільшення прожиткового мінімуму призводить до автоматичного перерахунку значної кількості виплат і необхідності додаткових витрат бюджетів всіх рівнів", — йдеться в документі.

Нагадаємо, згідно з розрахунками Міністерства соціальної політики, прожитковий мінімум для працездатних українців повинен складати близько 4,1 тисячі гривень.

    Реклама на dsnews.ua