• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У "смотрящего" Столара знову обшуки — на цей раз через підозру в корупції ДАБІ, — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Масштабна спецоперація СБУ направлена щодо "будівельної мафії"

Обшуки були проведені в приміщенні ДАБІ, в офісах і за місцем проживання широкого кола осіб, що мають відношення до будівельного бізнесу, пише "Дело".

За інформацією видання, операція пройшла в офісах і за місцем проживання таких осіб, як брати Юрій та Олексій Горові, а також Вадим Столар, якого називають "смотрящим" за Києвом.

Крім того, як пише "Цензор" в цій справі фігурує екскерівник апарату премʼєра-міністра Шмигаль Тетяна Кривенко та її брат — співробітник Офісу президента Володимир Родін, також відомий як власник компанії Building Development Holding.

Також стало відомо, що обшуки проводилися у відомого забудовника, власника компанії SAGA Development Андрія Вавриша. СБУ цікавилися діяльністю друга Вавриша, колишнього керівника Офісу президента Андрія Богдана. Раніше обшуки пройшли в компаніях, повʼязаних з народним депутатом від партії ОПЗЖ Вадимом Столаром, і зі "смотрящими" за ДАБІ братами Юрієм та Олексієм Горовими.

У ДАБІ не коментують ситуацію, але за наявною інформацією, в офісах була вилучена документація, компʼютерна техніка, а також "чорна" бухгалтерія та великі суми готівки.

Джерела в правоохоронних органах повідомляють, що СБУ розслідує справу про учасників організованого злочинного угруповання, в якому фігурують такі співробітники ДАБІ: і. о. департаменту ДАБІ в Києві Олексій Печений, в.о. департаменту в Одеській обл. Андрій Грейц, в.о. департаменту у Львівській обл. Андрій Максим, головний спеціаліст центрального апарату Олена Ткачук, головний спеціаліст центрального апарату Лариса Залюборська.

СБУ розслідує справу про так званих "бек офісах", які є підконтрольними комерційні структурами і які виступали посередниками між будівельними комерційними структурами і посадовими особами ДАБІ.

"Протиправна роль комерційних структур, так званих "бек офісів", полягає в наданні "позитивного" рішення про видачу дозвільних документів на будівництво та отримання сертифікату введення обʼєкта в експлуатацію, вирішення питання про отримання коштів від замовників будівництва і розподіл отриманих коштів між усіма учасниками протиправної схеми", — зазначено в оприлюднених документах.

Як раніше писали журналісти видання "Антикор" в своєму розслідуванні, "про те, що без найвищого дозволу "смотрящих" за діяльністю Держгеокадастру і Державної архітектурно-будівельної інспекції ніхто в Україні і чхнути не може, відомо було ще при Януковичі з Азаровим. Імена називали у відкриту — брати Юрій та Олексій Горові. Ці пани розставили на всіх рівнях ДАБІ своїх людей, які пильно стежили за тим, щоб без їхнього інтересу в експлуатацію в Україні не був введений жоден будівельний обʼєкт, нехай це навіть прибудова на курячих ніжках", — зазначають журналісти.

Раніше у вересні СБУ провела обшуки у компанії Bud Development, яка належить Вадиму Столару. В результаті обшуків були вилучені документи про схеми при будівництві і великі суми готівкової валюти невідомого походження. Офіційно СБУ повідомила про викриття групи менеджерів Bud Development Столара, які у 2017-2020 роки через угоду з податками завдали державі збитків на понад 500 млн грн.

    Реклама на dsnews.ua