• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Прокуратура відреагувала на указ Путіна по землі в Криму кримінальною справою

Реклама на dsnews.ua
Прокуратура Автономної республіки Крим відкрила кримінальне провадження через указу президента Росії Володимира Путіна про право на володіння землею в окупованому Криму

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Офісу генерального прокурора, передає "ДС".

Так, прокуратура розслідує факт привласнення державної і приватної власності на тимчасово окупованій території Криму, що є порушенням міжнародного гуманітарного права, а саме ст. 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 і ст. ст. 46, 53, 55, 56 IV Конвенції про закони і звичаї війни на суші 1907 року, а також є військовим злочином згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (ст. 8 (2) (а) (IV)).

"Прокуратура АР Крим, в рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом привласнення державної та приватної власності, в тому числі і земельних ділянок, на тимчасово окупованій території півострова, надасть правову оцінку указу президента держави-окупанта від 20 березня 2020 року", - заявили в Офісі генпрокурора.

Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про те, що земля в Криму може належати тільки громадянам Росії.

Президент України Володимир Зеленський досі не відреагував.

    Реклама на dsnews.ua