• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Єврокомісії розповіли, як Україна може впоратися з конституційною кризою

Реклама на dsnews.ua

Україна може вирішити "конституційну дилему", спричинену рішенням Конституційного суду стосовно е-декларування, шляхом перезавантаження судової реформи

Про це заявила заступниця генерального директора Генерального директорату з питань політики сусідства та переговорів з розширення Єврокомісії Катарина Матернова під час виступу на онлайн-форумі коаліції "Реанімаційний пакет реформ "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса", передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Матернова сказала, що зараз в Україні спостерігається "конституційна дилема", оскільки було суттєво позбавлено повноважень один із ключових суб’єктів антикорупційної інфраструктури – Національне агентство з питань запобігання корупції.

Вона нагадала, що агентство було створене завдяки співпраці української влади з міжнародними партнерами і за участі представників громадянського суспільства. 

На переконання Матернової, немає легкої відповіді, але можна спробувати знайти шлях врегулювання ситуації.

"Я вважаю, що можна знайти вихід через перезапуск судової реформи, яка враховуватиме різні її елементи", — наголосила Матернова. 

За її словами, міжнародна спільнота зацікавлена в наданні допомоги Україні.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

Окрім цього, 2 листопада група народних депутатів кількох фракцій на чолі з головою ВР Дмитром Разумковим зареєструвала законопроєкт №4304 "Про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України". Документ передбачає внесення змін до Закону "Про запобігання корупції", якими пропонується відновити права НАЗК.

Невдовзі у парламенті було зареєстровано законопроєкт №4319 "Про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України» (щодо порядку розгляду справ Конституційним Судом України), серед його авторів – представниця Верховної Ради у Конституційному Суді Ольга Совгиря та представник президента у КС – Федір Веніславський.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, але вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua