• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Зеленського хочуть окремий закон для російської та інших мов нацменшин

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада повинна прийняти окремий закон про мови національних меншин і корінних народів

Про це заявив представник президента у КСУ, народний депутат від "Слуги народу" Федір Веніславський, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

На уточнююче питання Веніславський відповів, що новий закон повинен регулювати в тому числі російська мова.

"Звичайно, Верховна Рада повинна визначити правовий статус мов, в тому числі і мов національних меншин, корінних народів. На сьогодні такого закону немає. Він, на моє переконання, повинен бути окремим законом. Або ж в закон "Про нацменшини" повинні бути внесені відповідні доповнення - нова редакція, де будуть передбачені як раз всі гарантії розвитку національної, культурної, етнічної самобутності. В тому числі, мовної самобутності національних меншин і корінних народів", - заявив Веніславський.

У разі якщо судді КСУ прийме рішення, що закон "Про функціонування української мови як державної" є неконституційним, він втрачає чинність. У цьому випадку Раді доведеться заповнити прогалину в законодавстві і розробити новий.

"Взагалі, закон визнаний неконституційним і втрачає чинність. У будь-якому випадку, є пряма імперативна норма статті 10 Конституції україни та 92-ї, (застосування мов в Україні гарантується Конституцією та визначається законом - ред.). Тому якщо виникне необхідність заповнення прогалин, які можуть виникнути в результаті окремих рішень Конституційного суду, то Верховна Рада їх повинна заповнити. Але підстав визнати неконституційним його не бачу", - пояснив нардеп.

    Реклама на dsnews.ua