• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Зеленського назвали справжню причину непідписання "формули Штайнмайера"

Реклама на dsnews.ua
Тристороння контактна група не має повноважень підписувати "формулу Штайнмайера", що передбачає проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей

Про це заявила представник Кабінету міністрів у парламенті, депутат від президентської партії "Слуга народу" Ірина Верещук, передає "ДС" з посиланням на Новини Донбасу.

"Це звичайна практика Російської Федерації - звинувачувати українську сторону, якщо щось йде не за сценарієм РФ. Звичайно, ТКГ на чолі з Леонідом Кучмою не могли підписати так звану формулу Штайнмаєра - це істинна причина, чому пан Гризлов заявив про те, що ми зірвали переговорний процес", - сказала вона в кулуарах Верховної Ради.

"Зараз ми подивимося, як це корелюється з тими домовленостями, які були досягнуті 2 вересня високими представниками в "нормандської четвірці", - додала Верещук.

Вона вважає, що переговори 2 вересня, на яких від України був присутній глава МЗС Вадим Пристайко, повинні корелюватися з позицією ТКГ в Мінську, "тому що це взаємопов'язаний процес".

"Я думаю, що сторони [переговорів] узгоджували свої позиції, але завжди диявол у дрібницях. Коли ми працюємо з нашими опонентами, які сидять по той бік столу переговорів, ми теж змушені корегувати і свої дії, і свої висловлювання, вже враховуючи те, що ними сказано і зроблено", - підкреслив депутат.

При цьому Верещук порекомендувала не робити з цього проблеми", тому що "це все політика".

"Ось так - на півтону, немає чорного або білого, є просто "червоні лінії", а в межах дозволеного потрібно дискутувати", - резюмувала вона.

Крім того, він додав, що "формулу Штайнмайера" ще в 2016 році затвердив п'ятий президент Петро Порошенко.

У свою чергу, голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак вважає, що Україні слід використовувати "план Штайнмайера" для врегулювання на Донбасі.

Разом з тим колишній представник України в ТКГ Роман Безсмертний заявив, що "формула Штайнмайера" ніколи не була передбачена Мінськими домовленостями і цілком могла бути ініційована Кремлем.

18 вересня стало відомо, що Україна відмовилася підписувати зобов'язання про виконання "формули Штайнмайера", що стосується врегулювання на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua