• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

У Зеленського не будуть ніяк фінансово-економічно обґрунтовувати закон про держмонополії на спирт

Реклама на dsnews.ua
Офіс Президента України не буде надавати фінансово-економічні обґрунтування до президентського ЗУ про демонополізацію та продажу активів ДП "Укрспирт"

Про це йдеться в тексті, наданому Офісом президента, передає "ДС" з посиланням на УНН.

Мова йде про Закон України №2300, який був підписаний Президентом України 11 грудня.

Нардепи схвалили документ у першому читанні 15 листопада. Незважаючи на те, що проект ЗУ не містив висновків чотирьох комітетів Верховної Ради - з питань бюджету, з питань регламенту, з питань фінансів, податкової та митної політики, а також аграрного комітету.

Бюджетний комітет надав свій висновок до проекту закону тільки 27 листопада. Висновки ще трьох комітетів - до цих пір відсутні, але незважаючи на це "слуги народу" проголосували документ у другому читанні, а потім його підписав Президент.

У період між першим і другим читанням свої застереження до документа надало Міністерство фінансів України, зазначивши, що проект ЗАКОНУ не містить фінансово-економічного обґрунтування. Надати його, на думку міністерства, має суб'єкт права законодавчої ініціативи. Відсутність розрахунків є порушенням Бюджетного кодексу.

"Відповідно до пункту 1 ст. 27 Бюджетного кодексу України до законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов'язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки)", - йдеться в експертному висновку Міністерства фінансів законопроекту №2300.

Нагадаємо, з 1 січня наступного року в Україні не буде державної монополії на виробництво спирту.

    Реклама на dsnews.ua