• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Зеленського сказали, що "формула Штайнмайера" ляже в основу нового закону

Реклама на dsnews.ua
"Формула Штайнмайера", яка регулює порядок проведення виборів і врегулювання в кінцевому рахунку ситуації на Донбасі, стане основою майбутнього законопроекту

Про це у Facebook повідомив помічник президента України Андрій Єрмак, передає "ДС".

Єрмак написав, що в Офісі президента провів зустріч з активістами, щоб обговорити "формулу Штайнмайера" і роль формули у врегулюванні ситуації на Донбасі.

"Процес імплементації формули має кілька етапів, це не разове рішення. Формула - це не закон. Це база, яка ляже в основу законопроекту, за який будуть голосувати і який буде винесений на публічне обговорення. Але це буде потім, а поки необхідно припинити вогонь. Над цим і працюємо", - написав Єрмак.

Про який саме законопроекті йдеться, Єрмак не уточнює. Але, ймовірно, це законопроект про вибори на Донбасі.

Крім того, він додав, що "формулу Штайнмайера" ще в 2016 році затвердив п'ятий президент Петро Порошенко.

У свою чергу, голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак вважає, що Україні слід використовувати "план Штайнмайера" для врегулювання на Донбасі.

Разом з тим колишній представник України в ТКГ Роман Безсмертний заявив, що "формула Штайнмайера" ніколи не була передбачена Мінськими домовленостями і цілком могла бути ініційована Кремлем.

18 вересня стало відомо, що Україна відмовилася підписувати зобов'язання про виконання "формули Штайнмайера", що стосується врегулювання на Донбасі.

Однак у "Слуги народу" сказали, що справжня причина непідписання "формули Штайнмайера" в тому, що ТКГ не має таких повноважень.

    Реклама на dsnews.ua