• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Зеленського вже два тижні як знають, хто стоїть за прослуховуванням Гончарука, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
У президента Володимира Зеленського вже близько двох тижнів лежить інформація про "прослуховування Гончарука"

Про це йдеться в матеріалі ZN.UA, передає "ДС".

31 січня минають два тижні з дня, коли президент Володимир Зеленський зажадав від правоохоронців встановити причетних до запису розмов прем'єр-міністра Олексія Гончарука з міністрами і керівництвом Нацбанку

30 січня генпрокурор Руслан Рябошапка заявив про те, що результатів розслідування немає і анонсував боротьбу з приватними спецслужбами, які займаються несанкціонованою "прослушкою": "Це - дійсно питання національної безпеки, тому що якщо прослуховують главу уряду, то ми розуміємо, що ті, хто це робить, можуть отримати доступ до інформації, розголошення якої спричинить серйозну проблему для країни. По суті це означає можливість прослуховувати кого завгодно, в тому числі і главу держави".

Проте, за даними ЗМІ, вже на ранок після появи YouTube-роликів президент отримав оперативну довідку від СБУ з приводу того, як могла здійснюватися запис, ким, де і монтувалася як розміщувалася на YouTube. У той же день Зеленський отримав аналогічний документ від очолюваного Арсеном Аваковим МВС.

ZN.UA відомо від джерел в обох силових відомствах, що остаточних висновків не було зроблено, але в одному збіглися точно: ролик монтувався на комп'ютері журналіста розслідувальної ТБ-програми, що виходить на одному з найбільш рейтингових телевізійних каналів. Опублікування цієї інформації, на думку джерел, не відбувається, оскільки це може мати неконтрольоване наслідок для внутрішньополітичних розкладів в оточенні самого Зеленського.

Як повідомляла "ДС", раніше в мережі з'явилася перша частина запису розмови осіб з голосами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, міністра фінансів Оксани Маркарової, заступник голови НБУ Катерини Рожкової про економічної ситуації в країні. Передбачуваний Гончарук також несхвально відгукнувся про президента Володимира Зеленском, а точніше про його знаннях в економіці. Пізніше була опублікована і друга частина розмов.

Пізніше Telegram-канал "Легітимний" повідомив про те, що Гончарук подав у відставку.У Кабінеті міністрів не пізніше заявили, що голова уряду Олексій Гончарук не писав заяви про відставку.

Разом з тим, за даними іншого каналу - "УП. Off the record", на скликаному засіданні фракції СН не обійшлось без сварок і нецензурної лексики з боку окремих депутатів, які обговорювали злиту запис.

Пізніше в мережі опублікували третю частину записи нібито розмови прем'єр-міністра Олексія Гончарука з головою НБУ Яковом Смолієм, заступник голови НБУ Катериною Рожкової і міністром фінансів Оксаною Маркарової.

Четверта частина прослушки Гончарука з'явилася в мережі 24 січня.

СБУ засекретила кримінальну справу за фактом прослуховування прем'єр-міністра Олексія Гончарука на нараді з представниками Національного банку.

    Реклама на dsnews.ua