• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Україна запросить Байдена до Києва на 30-ту річницю Незалежності

Реклама на dsnews.ua

Україна запросить обраного президента США Джо Байдена та інших світових лідерів до Києва на святкування Дня Незалежності

Про це заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква заявив в інтервʼю ТСН, передає "ДС".

За його словами, Україна запрошуватиме світових лідерів, у тому числі Байдена, на святкування 30-річчя Незалежності.

"Звісно, будемо запрошувати. Як і інших світових лідерів. У нас також є й інші великі події цього року, на які ми будемо запрошувати світових лідерів. Це й саміт "Кримської платформи" (23 серпня. — "ДС"). І, наприклад, 80-та річниця трагедії Бабиного Яру. Тому, у нас є куди запрошувати іноземних лідерів, зокрема й президента США. Безумовно, я впевнений, що візит президента Байдена — це також питання недалекого майбутнього", — відповів Жовква на запитання, чи запросять Байдена до України, зокрема на 30-ту річницю Незалежності.

Крім того, Жовква заявив, що питання візиту президента Володимира Зеленського до США було й залишається на порядку денному.

"Такий візит ми готуємо, паузи у нас не було. Коли нова американська адміністрація повноцінно приступить до виконання своїх обов’язків, включаючи вищих посадових осіб, держсекретаря, відповідних помічників і його заступників, й інших міністрів, вони підхоплять цю тему, і будемо цей візит готувати", — зазначив заступник очільника ОП.

За його словами, однак зараз дуже важко говорити про дати візиту до США з декількох причин.

"Пандемія коронавірусу нікуди не зникла, на жаль. Можливість фізичних візитів, м’яко кажучи, дуже обмежена. До того ж, ви вже згадали про внутрішньополітичну ситуацію в США. Це також окрема історія. Знову ж таки, я не дуже люблю концентруватися на датах. Давайте концентруватися на змісті підготовки. Я впевнений, що як тільки цей візит буде змістовно підготовлено обома сторонами, і Україною, і Штатами, одразу з’явиться дата", — заявив Жовква.

Нагадаємо, інавгурація обраного президента США Джо Байдена 20 січня відбудеться у форматі телевізійного шоу.

    Реклама на dsnews.ua