• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

На участь у конкурсі на голову БЕБ Данилюка запросив Марченко, — ЗМІ

Колишній міністр фінансів та екс-секретар РНБО Олександр Данилюк проводить політичні консультації з міністром фінансів Сергієм Марченком щодо політичного майбутнього останнього, а також про свою можливу участь у роботі держорганів

Олександр Данилюк
Олександр Данилюк / Znaj.ua
Реклама на dsnews.ua

Зокрема, як з'ясували ЗМІ, двоє чиновників — колишній і чинний — зустрічалися перед спробою Данилюка пройти на конкурс на посаду голови Бюро економічної безпеки, для участі в якому його не було допущено, пише видання "Дело".

Журналісти публікують фотографію з Facebook сторінки екссекретара РНБО, датовану кінцем червня 2021 року, де Данилюк, Марченко, його дружина Марина, а також ексвіцепрем'єр часів Гройсмана Геннадій Зубко знаходяться на Leopolis Jazz Fest у Львові, організованому "Альфа-банком". У цей же час, до речі, з Данилюком зустрічався і голова Фонду держмайна Дмитро Сенніченко, нардеп Людмила Буймістер (згодом її виключили із фракції "Слуг народу" за відмову підтримати антиолігархічний закон, вона перейшла до групи Разумкова).

"За інформацією з оточення політиків, Марченко тоді гарантував Данилюку, що той зможе як мінімум безперешкодно взяти участь у конкурсі, і якщо не виграти, то хоча б вдосталь відпрацювати тему Бюро економічної безпеки в рамках своєї політичної комунікації", — йдеться у матеріалі.

"ЗМІ неодноразово згадували, що Марченко спочатку не був згоден з тією концепцією БЕБ, яку запропонував Президент Володимир Зеленський. І в кулуарах активно критикував законопроект, який вважали "програмним" для отримання підтримки МВФ. "Марченко не приховує, що йому набагато "зручніше" було б мати залежний департамент розслідувань у структурі Мінфіну, а не незалежний орган, який займатиметься економічними злочинами", — писали журналісти.

Нагадаємо, тоді Данилюка не допустили до конкурсу, оскільки диплом Університету Індіани з бізнес-адміністрування, який має Данилюк, у Міносвіти не визнали. У ході засідання комісії Тимофій Мілованов та Олексій Любченко який був на той момент першим віцепрем'єром, виступили категорично проти того, щоби навіть допустити Данилюка до конкурсу. При цьому Марченко всіляко захищав свого експатрона.

Видання нагадує, що Марченко та Данилюк працюють разом ще з початку 2010-х, коли обидва входили до складу Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Адміністрації Президента Віктора Януковича. "Формально створений для покращення інвестиційного клімату, по суті, центр займався відбілюванням репутації режиму в очах західних інвесторів та донорів, які мали повірити в орієнтованість Януковича на європейські цінності", — нагадують автори.

"Частина спільної біографії Марченка та Данилюка, де вони працювали на благо Віктора Януковича, згодом згадає Генеральна прокуратура. У 2017 році відомство розслідувало можливу причетність Данилюка і цілого ряду інших співробітників Коордцентра до злочинів побіжного президента. Їх вважали причетними до розкрадання не менше ніж 18 млрд грн", — йдеться у статті.

Журналісти також звернули увагу, що Марченко міг просувати Данилюка на посаду голови Наглядової ради Національного депозитарію, а Данилюк — клопотати про підтримку Марченка в період політичної турбулентності восени 2020 та навесні 2021, коли на порядку денному виникало питання про можливу відставку міністра.

Також видання зазначає, що Сергію Марченку відводиться особлива роль у можливому розкладі політсил за участю нової партії Дмитра Разумкова.

"Поговорюють, що міністру порядком набридла чиновницька рутина і всі свої провали з виконанням бюджету, переговорами з МВФ і зовнішнім боргом, що наростає, він з радістю перекладе на плечі наступника. Крім того, міністр, ймовірно, не готовий буде захищати бюджет 2022 від "хотєлок" депутатів, щоб і так розбалансований кошторис країни на наступний рік взагалі не розсипався", — сказано в тексті. За даними авторів, Марченко не проти ще раз спробувати балотуватися до парламенту (досвід 2019 року з партією Гройсмана був невдалим). Тепер хоче нібито піти із партією Разумкова.

    Реклама на dsnews.ua