• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Угорську мову потрібно використовувати в держуправлінні в Україні, — Сійярто

Україна має використовувати угорську мову в сфері державного управління

Петер Сійярто
Петер Сійярто / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив під час дебатів в ПАРЄ, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Угорський міністр, який у найближчі пів року виконуватиме функцію очільника Ради Європи, у вступному слові підкреслив, що для Угорщини питання прав меншин лишається ключовим, і наголосив, що в державах-членах РЄ "мають бути надані гарантії для використання мови меншин в освіті, культурі та державному управлінні".

У цій частині виступу він не став згадувати жодну державу.

Однак згодом, відповідаючи на запитання із залу від свого однопартійця, угорського депутата Барни Зігмонда, Сійярто уточнив, що його претензії стосуються саме становища угорців в Україні, та висловив переконання, що йдеться про відновлення такого права для угорців.

"Звичайно, ми були розчаровані, коли побачили, що після підтримки нами європейських прагнень України парламент ухвалив рішення проти прав меншин у сферах освіти, медіа та державного управління… Зараз ми просимо Україну повернутися до ситуації, яка була. Ми не просимо про додаткові права, ми просимо повернути те, що вже мало місце, повернути те, що угорська меншина вже мала", — заявив угорський міністр.

Він не став уточнювати, що має на увазі під питанням "державного управління мовами меншин"; очевидно, йдеться про так званий "закон Ківалова-Колесниченка".

Петер Сійярто наголосив, що Україна може відновити дію законодавства різними шляхами. "Не наше питання говорити, що конкретно має бути зроблене, але ми просимо проконсультуватися з представниками меншин і діяти так, як вони просять. Меншини мають підтвердити, що отримали назад те, що колись мали", — пояснив свою позицію угорський міністр.

Нагадаємо, Сійярто заявив, що, представникам угорської меншини в Україні, які знаходяться в списку сайту "Миротворець", загрожує небезпека.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua