• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Україна буде вимагати від ООН ввести на Донбас миротворців

Реклама на dsnews.ua
Переговори займуть кілька місяців

Київ після офіційного призначення з 1 січня України непостійним членом Ради безпеки ООН буде домагатися можливого розгортання миротворчої місії на Донбасі. Про це, як повідомляє "ДС" з посиланням на УНІАН, повідомив новий постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

"У нас є певний план дій, і ми знаємо, що будемо робити в першу чергу. Так чи інакше, це буде пов'язано з ситуацією на Донбасі. А саме - у контексті можливого розгортання миротворчої місії на сході України. Як ви знаєте, поки що ця ініціатива блокується Росією. Але ми будемо намагатися знайти підходи, щоб вирішити дане питання", - підкреслив він.

При цьому Єльченко зазначив, що переговорний процес в ООН з цього приводу ще не почався. "Від початку переговорів до розгортання місії, як показує практика ООН, проходять місяці. Так що цей процес буде довгим. Для початку нам необхідно хоча б запустити переговорний процес з цього питання в рамках ООН", - повідомив постійний представник України при ООН.

Також дипломат заявив, що, крім Росії, є й інші держави, які не підтримують ініціативу розгортання миротворчої місії на Донбасі.

"Я не буду говорити назви конкретних держав. Можу сказати лише, що мова йде про деяких членів Ради Безпеки ООН, у тому числі тих, які є найбільшими платниками до бюджету організації. Їхня позиція пов'язана з тим, що можлива миротворча місія в Україні буде дуже багато коштувати бюджету ООН", - підсумував Єльченко.

Раніше новопризначений посол України в ООН Володимир Єльченко заявляв, що для розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі потрібно не менше 25 тис. військових.

Читайте також:

Як раніше писала "ДС", 15 грудня Генеральна асамблея ООН обрала Україну непостійним членом Рб оон на 2016-2017 роки. На початку грудня Президент Петро Порошенко призначив главою представництва України в ООН Володимира Єльченка замість Юрія Сергєєва.

    Реклама на dsnews.ua