• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Україна і Польща прийняли важливий документ у сфері прав людини

Реклама на dsnews.ua
Омбудсвумен України Людмила Дениса і її польський колега Адам Боднар візували лист про наміри співпрацювати в сфері захисту прав громадян

Про це повідомила у Варшаві уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми підписали лист про наміри співпраці, в якому зазначається, що сторони домовилися сприяти захисту прав громадян України у Польщі, а поляків - в Україні", - підкреслила Денисова.

Вона підкреслила, що в контексті українських громадян йдеться про захист прав трудових мігрантів в питаннях належної оплати праці, реагування у разі небезпечних ситуацій, нещасних випадків на виробництві тощо.

"Безумовно, йдеться також про уникнення ксенофобських настроїв", - підкреслила Денисова.

Вона зазначила, що обговорила з представником цивільних прав Польщі також і останній випадок побиття 19-річного українського студента (побиття п'ятьма невідомими українському місті Жори на заході Польщі, - "ДС").

Уповноважений Верховної Ради України також повідомила, що офіс польського омбудсмена закликав українську сторону проводити активну просвітницьку роботу серед українців у Польщі, щоб вони не боялися звертатися в таких випадках польські правоохоронні органи. На думку польської сторони, з-за страху та недовіри до польським правоохоронним органам більшість таких актів насильства знаходиться в "сірій зоні" і вони залишаються нерозслідуваними.

За інформацією Денисової, кількість виробництв з таких випадків за останні чотири роки в офісі представника цивільних прав Польщі зросла з 30 до 190-й і знаходяться у них на контролі.

Нагадаємо, раніше міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський підтвердив полякам заяву президента України Володимира Зеленського про зняття заборони на ексгумацію в Україні.

    Реклама на dsnews.ua