• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна може продовжити період імплементації мовних норм закону про освіту, - Клімкін

Реклама на dsnews.ua
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що може збільшити період втілення в життя окремих норм закону україни "Про освіту", що стосуються мовного питання

Про це Він повідомив журналістам на полях засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ, коментуючи зустріч з міністром закордонних справ угорської республіки Петером Сійярто, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Обговорили результати наших консульських консультацій. Обговорили результати економічних консультацій. Домовилися, що ми далі будемо працювати над збільшенням перехідного періоду, оскільки зараз зрозуміло, що за два роки ми ніяк не встигаємо імплементувати закон", - сказав Клімкін.

За словами міністра, також йшла мова про реалізацію спільних проектів на Закарпатті. Клімкін повідомив, що новий уповноважений з питань прикордонного співробітництва Микола Балтажі знаходиться в Будапешті. За словами міністра, Балтажі повідомив, що провів цікаві бесіди з угорцями, які висловили готовність співпрацювати з ряду напрямів.

"Також домовилися, що угорці стануть співавторами всіх наших резолюцій ООН", - додав Клімкін.

Як відомо, офіційну Угорщину обурило український закон "Про освіту".

Парламент Угорщини одноголосно засудив український закон про освіту.

Парламентарії закликали міжнародне співтовариство засудити закон, а українська влада - не допустити вступу його в силу.

Не подобається новий закон України про освіту та Румунії. Так, 21 вересня президент Румунії Йоханнис заявив про скасування офіційного візиту в Україну із-за прийнятого Верховною Радою закону "Про освіту".

Румунський парламент прийняв декларацію, в якій виражена надія на дотримання європейських стандартів у сфері захисту прав національних меншин, які проживають в Україні, після прийняття Верховною Радою закону "Про освіту".

    Реклама на dsnews.ua