• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц»

Реклама на dsnews.ua

Україна отримала офіційний статус учасниці Партнерства Біарріц — міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента України в суботу, 12 вересня, передає "ДС".

У травні Кабмін шляхом голосування підтримав приєднання країни до міжнародного партнерства Біарріц. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба направив відповідний лист уряду до Міністерства Європи і закордонних справ Франції із заявою про участь України в проекті на постійній основі.

Офіційний лист-відповідь міністра Європи і закордонних справ Франції Жан-Іва Ле Дріана вручив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен на урочистій зустрічі з нагоди офіційного приєднання України до міжнародного партнерства Біарріц, в якій взяли участь дружина президента Олена Зеленська, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, посли країн Групи семи (G7) і Швеції, а також представники міжнародних організацій.

"Нові зобов'язання, які були взяті українським урядом на законодавчому та нормативному рівнях в рамках Партнерства Біарріц, зокрема, що стосуються надання відпустки по догляду за дитиною як матері, так і батька або впровадження законодавства по боротьбі з проявами насильства домашнього, сексистського або сексуального характеру є потужними кроками, що несуть конкретні зміни ", — йдеться в листі міністра Європи і закордонних справ Франції.

Україна бере на себе зобов'язання в п'яти сферах. Це розвиток безбар'єрного публічного простору, дружнього до сім'ям з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципам рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення великих можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

Нагадаємо, вранці 11 вересня на одному з магазинів Умані на вулиці Тищика з'явилася табличка з написом "Хасиди не обслуговуються. COVID-19" на українському і івриті "Хасидам вхід заборонено".

    Реклама на dsnews.ua