• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна зажадала від Ірану повної інформації про катастрофу літака МАУ

Реклама на dsnews.ua

Україна під час переговорів в Тегерані звернулися до Ірану з вимогою надати повну інформацію про катастрофу літака авіакомпанії МАУ, щоб провести повне і неупереджене розслідування інциденту

Про це йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора України, передає "ДС".

У прокуратурі зазначають, що об'єктивне розслідування причин катастрофи і надання повної інформації передбачені Монреальською конвенцією, яку ратифікував Іран.

"Факт знищення цивільного літака і вбивство 176 пасажирів і членів екіпажу, які були громадянами України, Канади, Великобританії, Ірану, Афганістану та Швеції, не може бути державною військовою таємницею, до чого постійно апелює Іран, пояснюючи ненадання інформації", — заявив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов під час переговорів з Іраном.

В ході переговорів сторони домовилися, що протягом тижня Україна отримає детальну інформацію про розслідування справи в Ірані, зокрема документальне підтвердження арешту 6 підозрюваних у знищенні літака. До кінця жовтня Іран обіцяє відправити в Київ один з речових доказів — льотний планшет екіпажу.

Українська прокуратура розраховує на справедливе покарання всіх винних у катастрофі літака МАУ. Статті, які інкримінували обвинуваченим, передбачають до 3 років тюремного ув'язнення.

Нагадаємо, 20 жовтня в Тегерані завершився другий раунд переговорів щодо авіакатастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані.

    Реклама на dsnews.ua