• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Україна закликала ПАРЄ обговорити порушення Росією прав людини в Криму

Реклама на dsnews.ua

Постійна делегація Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ініціює проведення в рамках січневої сесії дебатів про порушення Росією прав людини в тимчасово анексованому Криму

Про це повідомив генеральний секретар ПАРЄ Войцех Савицький, представляючи проєкт порядку денного зимової пленарній сесії Асамблеї, яка відбудеться 25-29 січня в Страсбурзі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Українська делегація ініціювала дебати із загальних питань про порушення прав людини в Криму і Севастополі", — сказав він.

Савицький зауважив, що формат дебатів із загальних питань не передбачає прийняття резолюції.

У свою чергу, Азербайджан вніс запит про проведення дебатів з питання утримання військовополонених після завершення збройного конфлікту в Нагірному Карабасі.

Також під час зимової сесії ПАРЄ за терміновою процедурою можуть (в разі остаточного схвалення) відбутися дебати і прийняття резолюцій про арешт і затримання російського опозиційного політика Олексія Навального; про погіршення ситуації в Білорусі.

Зазначимо, зимова сесія ПАРЄ пройде в "гібридному" форматі — делегати можуть фізично бути присутнім у Страсбурзі або взяти участь у роботі дистанційно.

Нагадаємо, раніше Росія в ПАРЄ ініціювала проведення дебатів через вступ в силу ст. 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

    Реклама на dsnews.ua