• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Україна стала пріоритетним "водневим" партнером ЄС, - Кулеба

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз визнав Україну пріоритетним партнером в реалізації Європейської водневої стратегії та постачання новітнього енергетичного ресурсу на європейський ринок

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ, передає "ДС".

"Вчора в Брюсселі відбулась без перебільшення історична подія: презентація Європейської водневої стратегії, яка починає нову технологічну революцію в Європі. ЄС покладає надії на Україну як на одного з пріоритетних партнерів в постачаннях водню в Європу. Ми працювали саме на цей результат, адже він відповідає потенціалу та європейським амбіціям України", - заявив Кулеба.

У МЗС пояснили, що Воднева стратегія становить невід'ємну частину Європейської зеленої угоди. Ця масштабна ініціатива покликана перетворити Європу в перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. Для її втілення ЄС планує скорочувати кількість вуглецевих викидів на 100 млн тонн щорічно і в кінці відмовитися від викопних джерел палива. Згідно з документом, ЄС підтримує плани континентальної промисловості з будівництва потужностей для виробництва зеленого водню.

Єврокомісія окремо виділяє Україну як пріоритетного партнера в розвитку водневої енергетики, враховуючи її природні ресурси, взаємопов'язаність інфраструктури та технологічний розвиток. Єврокомісія також заохочує залучення України до Альянсу чистого водню і розвиток співпраці з Україною для виробництва відновлюваної електроенергії і водню.

"Завдяки планам по будівництву в Україні 10 ГВт електролізерів для виробництва зеленого водню, наша держава може стати невід'ємною частиною реалізації амбітних цілей Європейської зеленої угоди та плану "2х40 ГВт нових потужностей з виробництва водню", - підкреслили в МЗС.

    Реклама на dsnews.ua