• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Україна в ОБСЄ показала факти можливої підготовки наступу РФ

Реклама на dsnews.ua

Росія створила біля кордону з Україною три міжвидових угруповань, які здатні проводити раптові наступальні дії на території нашої країни

Про це заявив начальник Головного управління міжнародного співробітництва та верифікації ЗСУ генерал-лейтенант Леонід Голопатюк під час онлайн-засідання Форуму із співробітництва у галузі безпеки ОБСЄ, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Станом на сьогоднішній день біля кордону з Україною вже створено три міжвидових угруповань, які здатні без оголошення мобілізації і при мінімальних підготовчих заходах проводити раптові наступальні дії на території України", - заявив Голопатюк.

Український генерал вказав на те, що Росія продовжує нарощувати угруповання військ (сил) уздовж державного кордону України.

"Зокрема, здійснюється активне формування нових військових частин (з'єднань і об'єднань) і реорганізація існуючих військових формувань з метою нарощування їх бойового потенціалу. В даний час уздовж державного кордону України розгорнуті 28 батальонно-тактичних груп. У даний час завершується формування трьох нових об'єднань - двох армій і армійського корпусу, які протягом 2020-2021 рр. планують досягти повної оперативної готовності", - заявив він.

У наземному компоненті на Західному стратегічному напрямку створена 20-а загальновійськова армія в складі 3-ї мотострілецької дивізії і 144-ї мотострілецької дивізії. При цьому на озброєнні 448-ї ракетної бригади 20-ї армії знаходяться оперативно-тактичні ракетні комплекси (ОТРК) "Іскандер".

На Південно-Західному стратегічному напрямку створена 8-а загальновійськова (ударна) армія в складі 150-ї мотострілецької дивізії, 20-ї окремої мотострілкової бригади і оперативно підпорядкованих 1-го (Донецьк) і 2-го (Луганськ) армійських корпусів. В окрузі і армії передбачено створення ракетних бригад ОТРК "Іскандер".

"У цілому чисельність наземного угруповання ЗС РФ вздовж кордону України становить близько 87 тис. військовослужбовців, до 1100 одиниць танків, до 2600 бойових броньованих машин, до 1100 артилерійських систем, до 360 ракетних систем залпового вогню, 18 оперативно-тактичних ракетних комплексів", - поінформував Голопатюк ОБСЄ.

У повітряному компоненті триває переозброєння на сучасні та модернізовані зразки авіаційної техніки (літаки Су-30СМ, Су-35С, Су-34, Су-25СМ3, МіГ-31К з гіперзвуковим комплексом "Кинджал" і вертольоти різних модифікацій).

"У цілому на базових аеродромах поблизу Державного кордону України базується близько 330 бойових літаків і 230 вертольотів", - зазначив начальник Головного управління міжнародного співробітництва та верифікації ВСУ.

Крім того, продовжується формування центрів забезпечення мобілізаційного розгортання, на базі яких можливе формування до 4-х загальновійськових дивізій (Богучар, Каменськ-Шахтинський, Новоозерне/тимчасово окупований Крим).

Як повідомляла "ДС", заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар заявив, що українське суспільство повинно бути ментально готове до повномасштабного наступу Росії.

    Реклама на dsnews.ua