• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна в ОБСЄ закликала посилити санкції проти РФ за "голосування" в Криму

Реклама на dsnews.ua
Україна закликає міжнародних партнерів відреагувати на залучення РФ жителів окупованих територій Донбасу і Криму до голосування за поправки в Конституцію Росії

Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Україна та багато держави-учасники раніше вже піднімали питання російських паспортів, незаконно виданих та нав'язаних місцевим жителям окупованих територій Донбасу і Криму. Власники цих паспортів, зокрема, були змушені брати участь у недавньому голосуванні щодо змін в Конституцію Російської Федерації", - зазначив дипломат.

Цимбалюк звернув увагу на те, що неурядові громадські організації вже повідомляли про випадки, коли незаконно затриманих кримських татар змушували голосувати за зміни в конституцію РФ і карали за відмову це зробити.

"МЗС України рішуче засудив це голосування на окупованих територіях України як порушення фундаментальних норм і принципів міжнародного права і законодавства України. Як заявляла делегація України на попередньому засіданні Постійної ради, це також викликає серйозні сумніви щодо загальних результатів голосування. Ми закликаємо наших міжнародних партнерів відреагувати на це чергове грубе порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України, у тому числі шляхом посилення санкційного тиску", - заявив Цимбалюк.

Окремо глава місії України при ОБСЄ вказав на те, що російська сторона, замість виведення і роззброєння своїх незаконних збройних формувань, військової техніки та найманців з території України, провела 24 червня військові паради в Донецьку і Луганську. Такі ж паради були проведені і в тимчасово окупованому Криму, в тому числі із залученням неповнолітніх.

"МЗС України засудив у своїй заяві ці незаконні дії російської окупаційної влади, а нота протесту була спрямована Мзс Росії", - заявив він.

Як повідомлялося, голосування за внесення поправок до конституції РФ, які, зокрема, обнуляють президентські терміни Володимира Путіна проходило з 25 червня по 1 липня. При цьому, Росія проводила голосування та на території тимчасово окупованого Криму, а також із залученням мешканців ОРДЛО, яким раніше були незаконно видані російські паспорти.

Як повідомляла "ДС", в голосуванні брали участь 67,97% виборців, що можна порівняти з рекордною явкою на виборах президента в 2018 році - 67,54%. За поправки проголосували 77,92%, проти - 21,27%.

Нагадаємо, референдум тривав тиждень. На голосування винесли 37 поправок в російську конституцію. Одним з найбільш спірних був пункт, що стосувався зняття обмежень для чинного президента на участь у виборах. Цю поправку називають "обнуленням термінів Путіна".

Як зазначали російські ЗМІ, ще до початку голосування з'ясувалося, що мерія Москви розробляє спеціальний додаток, щоб контролювати явку працівників бюджетних установ за допомогою спеціального сервісу. Журналісти також розкрили схему, за якою людям пропонували за гроші голосувати з підставних сім-карт від особи московських пенсіонерів. Також виявилося, що проголосувати можна кілька разів: дистанційно і на ділянці. В результаті у важкодоступних та віддалених місцях Ямало-Ненецького автономного округу Росії явка на голосуванні за поправки до Конституції РФ перевищила 100%.

Пізніше з'явилася реклама, в якій мовець кіт президента США Дональда Трампа збирається переїхати в Росію, тому що новий основний закон країни буде гарантувати захист прав тварин.

    Реклама на dsnews.ua