• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Україна в питанні безвиза стала заручницею боротьби за владу в Європі, — Клімкін

Реклама на dsnews.ua
Україна в питанні безвиза стала заручницею боротьби за владу між Європейським парламентом і Радою ЄС

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Проблеми на одному рівні полягає в тому, що Європарламент і Європейська Рада так сказати боролися за владу, щоб показати, хто більше або не менше, принаймні, робить для європейських громадян", - сказав Клімкін.

Другий момент, за його словами, пов'язаний з національним рівнем, з ситуацією з міграцією, терактами і майбутніми виборами. А також те, що у багатьох в головах залишається зв'язка безвізового режиму не тільки для України і для Грузії, але і для Туреччини. "Це питання теж закритий", - уточнив міністр.

Тепер, залишається ряд технічних голосувань, за словами Клімкіна, п'ять.

"Якщо не встигнуть на наступному тижні, то обов'язково встигнуть в перший тиждень січня", - вважає він і додає, що "на сьогодні це вже питання абсолютно не політики, це питання технічне і організації голосувань".

Дипломат сподівається, що вдасться швидко вийти на голосування в Європарламенті і почати так званий тріалог - дискусію між Єврокомісією, Радою ЄС і Європарламентом.

Павло Клімкін зауважив, що настрій у зв'язку з новинами з Брюсселя було дуже піднесеним в четвер і в Гамбурзі.

"І ЄС радіє цьому не менше, ніж ми", - говорить він.

Як повідомляла "ДС", на цьому тижні Рада ЄС, Європарламент та Єврокомісія узгодили компромісний варіант нового "запобіжника" щодо призупинення безвізових режимів. Комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ 8 грудня схвалив цей проект законодавчого регламенту.

    Реклама на dsnews.ua