• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Українців хочуть штрафувати за неприбрані екскременти тварин

Реклама на dsnews.ua

Верховній Раді України пропонують ввести штраф від 170 до 340 гривень для власників домашніх тварин за неприбирання їх екскрементів в громадських місцях, на тротуарах і в підземних переходах

Відповідний законопроєкт від 28 народних депутатів із фракцій "Слуга народу", "Голос", а також "Всеукраїнського обʼєднання "Батьківщина" зареєстрований на сайті парламенту, передає" ДС ".

Зокрема, пропонується доповнити статтю 154 Кодексу про адміністративні порушення новою нормою.

Згідно з текстом документа, неприбирання власником екскрементів домашньої тварини в будівлях загального користування, на дитячих і спортивних майданчиках, зупинках громадського транспорту, в підземних переходах, на тротуарах, в зонах відпочинку і так далі — тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень правил утримання домашніх тварин або такого, яке спричинило заподіяння шкоди здоровʼю людей або їх майну, пропонується посилити відповідальність в 10 разів і штрафувати від 3400 до 5100 гривень.

Одночасно норма про відповідальність за вигул собак без повідків і намордників вилучається із закону.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що інший законопроєкт щодо захисту тварин, поданий до Верховної Ради групою парламентарів у липні, може перетворитися на чергову корупційну касу. Експерти вимагали аби НАЗК та АМКУ звернули увагу на цей документ.

    Реклама на dsnews.ua