• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Українці, потерпілі від тяжких злочинів, отримають державну компенсацію, - Малюська

Реклама на dsnews.ua

Постраждалі, що отримали тяжкі тілесні ушкодження або постраждали від сексуальних злочинів, а також родичі вбитих зможуть отримати від держави компенсації

Про це йдеться в законопроекті, який сьогодні підтримав Кабінет міністрів, передає "ДС" з посиланням на повідомлення міністра юстиції Дениса Малюськи в Facebook.

"Виплати будуть здійснюватися тим, кому злочином заподіяні тяжкі тілесні ушкодження, близьким родичам померлих жертв злочину, потерпілим у результаті статевих злочинів та постраждалим дітям, по відношенню до яких було застосовано фізичне або психологічне насильство. Закон встановить розмір мінімально можливого платежу — 40% прожиткового мінімуму. Фактичні розміри компенсаційних платежів буде встановлювати Кабмін, виходячи з наявних коштів у бюджеті", — написав Малюська.

Компенсації виплачуватимуть через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

"Після проведення виплат держава буде стягувати компенсацію зі злочинця в порядку регресу. Крім того, кожний, хто вчинив злочин чи кримінальний проступок, буде сплачувати спеціальний збір на відшкодування шкоди, заподіяної насильницькими кримінальними злочинами", — додав міністр юстиції.

Малюська зазначив, що подібний механізм працює в країнах Європейського союзу, а виплата компенсацій збитків жертвам насильницьких злочинів передбачена Європейській конвенцією 1983 року.

Ще не зовсім #перемога, але вже близько до неї: кожна людина, яка постраждала внаслідок насильницького злочину,...

Gepostet von Denis Malyuska am Mittwoch, 15. Juli 2020
    Реклама на dsnews.ua