• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Українські питання виключили з порядку денного осінньої сесії ПАРЄ, — нардеп

Українські питання не потрапили до порядку денного осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи

ПАРЄ
ПАРЄ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила народний депутат України, член постійної делегації в ПАРЄ Леся Василенко (фракція "Голос") на своїй сторінці в Facebook, передає "ДС".

"Страсбург вітає сонячно, а от настрої цієї сесії не дуже. На жаль, в Асамблеї страх бути забрендованими "русофобами" паном Толстим (голова російської делегації в ПАРЄ Петро Толстой, — "ДС") превалює над обов'язком захищати принципи міжнародного права і права людини, записані в Конвенції", — зауважила Василенко.

За її словами, це видно по тому, що українські питання не потрапляють до порядку денного сесії.

"Наприклад, тема дебатів "Політичні переслідування корінних народів в Криму Російською Федерацією", запропонована нашою делегацією, не отримала підтримки на бюро, де власне ці теми затверджуються. Пояснюють тим, що в червні буквально була ухвалена резолюція про права кримськотатарського народу", — повідомила Василенко.

Вона зазначила, що "є нюанс і з вибором судді від України до ЄСПЛ. Хоча у делегатів є розуміння, що суддю від України вже давно треба поміняти (роки два як), проте йти в обговорення ситуації на політгрупах не сильно хочуть".

Василенко також повідомила, що навколишнє середовище, 29 вересня, буде присвячена доповідям та резолюцій по екологічним правам людини і клімату.

За її інформацією, на поточній сесії ПАРЄ відбудуться дебати щодо ситуації в Афганістані, а також щодо міграційної кризи в Латвії, Литві та Польщі і про кризу на Західних Балканах.

"Все найважливіше, але затримання і катування в Криму, так само, як і порушення під час виборів у РФ, точно повинні доповнити ці теми", — переконана Василенко.

Нагадаємо, сьогодні в Страсбурзі розпочалася осіння сесія ПАРЄ, яка триватиме до 30 вересня. Російській делегації заборонили вільно пересуватися Страсбургом через невизнану в Євросоюзі вакцину "Супутник V", якою вона щеплена. Тому росіяни беруть участь у сесії ПАРЄ дистанційно.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua