• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Україна готує санкції проти архітектурного бюро Австрії через будівництво "для Путіна"

Реклама на dsnews.ua

Австрійське архітектурне бюро "Coop Himmelblau" бере участь у спорудженні оперного театру в окупованому Севастополі, яке лобіює особисто президент Росії Володимир Путін

Про це повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба на своїй сторінці у Facebook, інформує "ДС"

"На початку жовтня я подзвонив директору бюро Вольфу Пріксу і намагався переконати його не руйнувати свою репутацію участю в цій непрямій і разом з тим однозначній легітимізації анексії. На жаль, він не прислухався до моїх аргументів", — написав Щерба, зазначивши, що передав цей коментар німецькому виданню "Süddeutsche Zeitung".

"На нинішньому етапі, коли чутки жваво підтверджуються російськими ЗМІ, мені не лишається нічого іншого, як висловити жаль та повідомити архітектора Прікса, що Україна серйозно вивчає питання введення санкцій щодо нього та його бюро. Наші партнери по всьому світу будуть повідомлені, що колись респектабельне архітектурне бюро укладає нині сумнівні угоди з Путіним", — підкреслив посол.

Нагадаємо, раніше в окупованому Криму працювала німецька компанія Siemens. У 2017 році вона постачала турбіни, що суперечило запровадженим санкціям з боку ЄС.

У німецькій компанії заявили, що нелегальна поставка відбулася без її відома і поклали відповідальність на російську компанію "Технопромекспорт", що входить в "Ростех". Російська компанія відкинула звинувачення і заявила, що нібито придбала обладнання на вторинному ринку.

У 2019 році німецькі ЗМІ повідомили, що компанія бере участь в побудові електростанції в російській республіці Татарстан.

    Реклама на dsnews.ua