• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна може дати Донбасу особливий економічний режим і готує аудит, — Резніков

Реклама на dsnews.ua

Україна розглядає можливість прийняття законодавства, яке забезпечить особливий економічний режим на окупованих зараз територіях Донецької та Луганської областей після деоккупації

Про це заявив віцепремʼєр, міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков в інтервʼю "РБК-Україна", коментуючи "План спільних кроків" з пропозиціями для повного припинення конфлікту на Донбасі, який анонсував глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук, передає "ДС".

"Йдеться про прийняття законодавства, яке дає особливий економічний режим цих територій, для того щоб підняти і відновити економіку зруйнованого Донбасу. Можливо це буде те, про що говорив Леонід Макарович, аналог "вільної економічної зони". Це особливий економічний режим, що дає максимально різкий старт відродженню економіки", — підкреслив Резніков.

За його словами, обовʼязковою умовою для особливого економічного статусу буде аудит власності.

"в розділі економічних відносин ми ставимо обовʼязкову умову – аудит власності і повернення всіх обʼєктів, які належали державі, комунальним підприємствам, приватним особам до початку військових дій в 2014 році… Повинно бути чітко зрозуміло, що це сталося вже після військової агресії РФ та окупації частини наших територій, потім будуть інші механізми в рамках "перехідного періоду", — пояснив віцепремʼєр.

Нагадаємо, раніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризації окремих районів Донецької та Луганської областей для створення умов для проведення там місцевих виборів не пізніше 31 березня 2021 року.

Також Кравчук заявив, що Україна буде пропонувати створення Вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО.

    Реклама на dsnews.ua