• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Україна стане членом НАТО: в Альянсі сказали, як це станеться

Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі

Україна-НАТО
Україна-НАТО / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в спільному підсумковому комюніке саміту НАТО, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

У цьому рішенні — вперше за останні роки — по Україні прийняті ті ж формулювання, які звучать по Грузії. По Грузії таке формулювання звучить з 2018 року.

"Ми підтверджуємо рішення, ухвалене у 2008 році на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна стане членом Альянсу і при цьому План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід’ємною частиною цього процесу", — йдеться у документі. У рішенні жодного попереднього саміту НАТО не звучало таких формулювань щодо України. Щодо Грузії таке формулювання звучить з 2018 року.

Рішення саміту також закликає Україну рухатися до членства через виконання Річних національних програм.

"Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО (КУН) залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках КУН, для досягнення своєї мети — впровадження принципів і стандартів НАТО", — йдеться в комюніке саміту.

Спільне рішення союзників також закликає Україну проводити подальші "широкомасштабні, стійкі та неповоротні реформи", як у секторі безпеки та оборони, так і в інших сферах. У рішенні, зокрема, коротко згадана потреба "поваги до меншин". Цю вимогу, як відомо, послідовно висуває Угорщина, втім, у даному рішенні немає деталізації, на якій Будапешт наполягав раніше.

Також Альянс наголошує, що Партнерство розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, EOP), яке Україна отримала у 2020 році, "додає імпульс до нашої і без того амбіційної співпраці та просуває подальшу (військову) взаємосумісність".

Як повідомляла "ДС", раніше заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане заявив про відсутність консенсусу в питанні надання Україні Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua