• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Україна відмовилася видати США американця, який воював на Донбасі

Апеляційний суд Києва скасував рішення про екстрадицію в США Крейга Ленга, колишнього добровольця "Правого сектору", який воював на Донбасі

Американець Крейг Ленг
Американець Крейг Ленг
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив адвокат Ленга Дмитро Моргун на своїй сторінці в Facebook, інформує "ДС".

Він зазначив, що 2 березня було опубліковано рішення апеляційної інстанції, яка скасувала рішення про екстрадицію Ленга до США за відповідним запитом.

Апеляційний суд Києва погодився із доводами адвоката Ленга про те, що американець, не дивлячись на звинувачення у вбивстві, зіткнувся з судовим переслідуванням у Штатах через його військову службу в Україні. Суд вирішив, що Ленг має право просити про притулок в Україні.

За словами адвоката, попри рішення суду Ленга все одно можуть депортувати у США, якщо його клопотання про притулок відхилять.

Разом з тим американське видання The New York Times пише, що Ленг ветеран армії та уродженець північної Кароліни був звинувачений у США у подвійному вбивстві.

Історія Ленга привернула увагу преси та громадськості через участь іноземця у військових діях на Донбасі. Зокрема, лунали думки про те, що не варто американцю воювати в іноземних збройних формуваннях та ще й у "націоналістичних" і брати участь у гарячих конфліктах.

Разом з тим в NYT відзначають, що в Україні "націоналістичні" групи, такі як "Правий сектор", воюють на стороні влади проти сепаратистів, яких підтримує Росія, тож будь-яке припущення, що ці організації "екстремістські" може зіграти на руку пропагандистам Кремля.

Зазначається також, що прихильники РФ намагаються заклеймити війну в Україні як боротьбу російськомовних з "неофашистською" владою Києва.

Сам Ленг запевняє, що не має жодних "ультраправих" поглядів і не є "нацистом". Він сказав, що вилетів з рядів армії США, тому що був відсутнім без дозволу, пише "Українська правда".

Ленг потрапив в Україну у 2015 році. Він розповів, що коли прибув на схід України "хтось вручив йому гвинтівку прямо на вокзалі", а на ранок його відправили на фронт.

У матеріалах справи йдеться про те, що Ленг у 2016 році писав своєму другу військовому, якому давав настанови, що його можуть "попросити вбити певних людей, які потрапили в погану славу певних груп". За версією прокуратури, коли він у 2018 році повернувся у США, то разом зі своїм колегою вбив пару, аби забрати гроші для подорожі на південь Америки, щоб приєднатися до воєнізованого угрупування, яке боролося проти влади Венесуели.

Спільника Ленга арештували, а сам він повернувся в Україну. Ні він, ні його спільник провини не визнають. Американець має в Україні дівчину та дитину.

ЗМІ зазначають, що судовий процес в Україні висвітлив ще одну проблему. Зокрема, американці, які так чи інакше беруть участь у військових конфліктах на стороні союзників США, можуть стати мішенню для переслідування у рідній країні.  

Нагадаємо, раніше російський письменник Захар Прилєпін, який воював проти України на боці "ДНР", заявив, що незаконні збройні формування отримали наказ про обстріли українських позицій на Донбасі безпосередньо з Кремля.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua