• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Україна vs "Супутник-V": Ляшко нагадав, що російська вакцина не пройшла всі випробування

Реклама на dsnews.ua

Україна буде використовувати тільки ті вакцини від коронавірусу, які успішно пройшли всі три необхідних фази клінічних випробувань

Про це заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив на своїй Facebook-сторінці, передає "ДС".

"Україна буде використовувати тільки ті вакцини проти COVID-19, які успішно пройшли третю фазу клінічних досліджень. Тому все чутки і політичні заяви про державну реєстрацію в Україні російської вакцини-кандидата не відповідають дійсності", — написав він у соцмережі.

Заступник міністра підкреслив, що сьогодні вже існують вакцини, дозволені до використання за спеціальними процедурами.

"Для такої реєстрації використовувалися проміжні звіти клінічних досліджень. Виходячи з цього Україна прийняла рішення про можливість реєстрації вакцин, зареєстрованих в країнах з жорсткою регуляторною політикою. Підкреслюю, тільки при зазначених умовах будемо допускати вакцини до використання", — вказав Ляшко.

Він також додав, що згідно з наявними даними завершення третьої фази клінічних досліджень вакцини "Супутник V" заплановано на грудень 2021 року.

Нагадаємо, раніше депутат Верховної ради від ОПЗЖ і кум президента РФ Володимира Путіна Віктор Медведчук заявив, що харківська компанія подала заявку на реєстрацію в Україні російської вакцини від коронавірусу "Супутник-V". У МОЗ цю інформацію не підтверджують.

Нещодавно міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що російська вакцина "Супутник V" є гібридною зброєю Росії проти України.

    Реклама на dsnews.ua