• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Українська розвідка пояснила, як Росія обходить санкції проти "Північного потоку-2"

Росія активно намагається обходити санкції, запроваджені проти проєкту будівництва газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2)

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила Служба зовнішньої розвідки України, інформує "ДС".

Як зазначається, обходячи санкції проти газопроводу, Росія діє одразу за кількома напрямами.

По-перше, це виведення компаній-власників з-під санкцій через механізм тимчасової (на період до завершення робіт) зміни власника. Так, у червні 2020 року ПАТ "ГАЗПРОМФЛОТ" передало судно "Академик Черский" у власність ТОВ "Темрюк Транс Марин", яке наприкінці 2020 року передало його у власність ТОВ "Мортранссервіс".

Також наприкінці липня 2020 року ПАТ "ГАЗПРОМФЛОТ" передало судна "Остап Шеремета" та "Иван Сидоренко" компанії АТ "Нобилити".

Другий напрямок – це створення альтернативних можливостей для виконання умов, необхідних для запуску трубопроводу, після його добудови (сертифікація та страхування). Одним із таких варіантів є проведення сертифікаційних та страхувальних робіт власними силами. Тема актуалізувалася після того, як з проєкту «Північний потік-2» вийшла швейцарська страхова компанія Zurich Insurance Group, йдеться у повідомленні.

Для цього, як зазначається, 11 січня 2021 року створено ТОВ СК "Константа" (статутний капітал – 0,5 млрд. руб, директор – Ю. Єршова). 13 січня Банк Росії безпрецедентно швидко видав ліцензію на діяльність, а 5 березня Всеросійський союз страховиків видав дозвіл працювати за кордоном. Таким чином, створено підґрунтя для того, щоб ця компанія могла виступити страхувальником "Північного потоку-2".

Третій напрямок, за даними СЗР, – це придбання в європейських компаній обладнання/послуг для проєкту «Північний потік-2» дрібними партіями та із залученням компаній-посередників.

У вересні 2020 року для трубоукладача "Академик Черский" в італійської компанії Nuova Patavium придбано устаткування для обробки країв труб та електрогідравлічних енергетичних блоків. "Щоб уникнути санкцій, була застосована схема доставки продукції до Росії кількома партіями, вартістю не більше 200 тис. дол. Після того, як надійшов увесь комплект обладнання, його було відправлено до порту призначення та встановлено на борт "Академика Черского", – зауважили у СЗР.

Там повідомили, що зазначені факти також підтверджуються матеріалами журналістського розслідування Deutsche Welle.

Нагадаємо, раніше міністри закордонних справ України та Польщі попросили президента США Джо Байдена не допустити завершення будівництва російського проєкту газопроводу "Північний потік-2". Згодом, 22 лютого, стало відомо, що міністерство фінансів США оголосило про запровадження додаткових санкцій проти Росії через будівництво газопроводу Nord Stream 2 до Німеччини.

Також повідомлялося, що понад 15 компаній самостійно залишили проєкт "Північний потік-2" через побоювання потрапити під американські санкції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua