• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Понад 150 нардепів підтримали запит "Укрлендфармінгу" до Венедіктової через переслідування Бахматюка

Депутатське звернення генеральному прокуророві Ірині Венедіктовій направив 151 народний депутат, підтримавши запит колективу групи компаній "Укрлендфармінг" у звʼязку з п’ятирічним кримінальним переслідуванням керівника і засновника групи Олега Бахматюка з боку Національного антикорупційного бюро

"Укрлендфармінг"
"Укрлендфармінг"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"У нас викликає серйозне занепокоєння пʼятирічне переслідування НАБУ цього підприємства без жодного доведеного в суді порушення з боку компанії та її засновника", — йдеться в переданій агентству "Інтерфакс-Україна" копії документа, підписи під яким поставили і представники опозиційних фракцій, і "Слуги народу".

У ньому перераховані дві справи: проти "дочки" "Укрлендфармінгу" агрохолдингу "Авангард" за підозрою в нібито незаконному відшкодуванні ПДВ під час будівництва птахофабрик "Авіс" та "Чорнобаївська" і про рефінансування Нацбанком VAB Банку, що належав Бахматюку.

У документі зазначено, що першу справу закрила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), потім її відновив генпрокурор Руслан Рябошапка, і знову її закрито у звʼязку з відсутністю складу злочину, а другу справу пʼять разів закривали різні слідчі органи і за рішенням суддів з тієї самої причини.

У звʼязку з тим, що весь цей час "Укрлендфармінг" і бюджет зазнають фінансових та репутаційних втрат, депутати просять генпрокурора взяти під особистий контроль додержання законності в зазначених справах і виконання рішення Печерського суду від 21 січня цього року розглянути клопотання адвоката Бахматюка забрати справу VAB Банку у НАБУ.

Як повідомлялося, в листопаді 2019 року Міністерство внутрішніх справ України за заявою НАБУ оголосило в розшук Бахматюка і його сестру, гендиректора "Авангарду" Наталію Василюк у справі про видачу Нацбанком стабкредиту VAB Банку. Раніше детективи НАБУ повідомили про підозру у зазначеній справі екс-першому заступнику глави НБУ, голові правління Райффайзен Банку Аваль Олександру Писаруку, члену Ради НБУ Миколі Каленському та голові департаменту банківського нагляду НБУ Аллі Шульзі, а також ще чотирьом особам, повʼязаним із банком та "Укрлендфармінгом". Наразі цих осіб відпущено під заставу.

Бахматюк і Писарук, у свою чергу, відкинули всі обвинувачення і вважають цю справу сфабрикованою. На думку Бахматюка, вона спрямована на те, щоб зірвати домовленості з кредиторами, і повʼязана з конфліктом інтересів директора НАБУ Артема Ситника. Бізнесмен звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням втрутитися в ситуацію.

"Укрлендфармінг" є одним із найбільших агрохолдингів у Євразії. Вирощує зернові, велику рогату худобу, здійснює дистрибуцією техніки, добрив та насіння. "Авангард", що входить до нього, є найбільшим в Україні виробником яєць та яєчних продуктів.

За словами Бахматюка, за останні півтора року "Авангард" скоротив виробництво яєць удвічі — до 170 млн яєць на місяць, а їх експорт — увосьмеро, до 20 млн на місяць, поголівʼя у тваринництві впало в 3,3 раза — до 15,7 тис., чисельність працівників скоротилася з 30 тис. до 17,3-17,5 тис. Він повідомив, що "Укрлендфармінг" намагається утримувати земельний банк в оренді близько 470-475 тис. га після його зменшення на 170 тис. га та елеваторну мережу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua