• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Знищення обезголовленої ДНР. Чому в Донецьку так бояться вересневого наступу ЗСУ

Хоча чергове "шкільний перемир'я" значно знизило кількість обстрілу на лінії зіткнення на Донбасі, нагнітання психологічної обстановки, яке почалося приблизно в середині минулого місяця, триває
Реклама на dsnews.ua

Мало того, після ліквідації "глави ДНР" Захарченко чутки про "майбутнє настанні ВСУ" стали тільки інтенсивніше.

Дійшло до того, що місцеві жителі і засоби масової інформації, наближені до окупаційної влади, стали називати конкретну дату - 14 вересня. А відомий пропагандист Басурин - колишній радянський політрук і випускник Донецького військово-політичного училища ім. Єпішева - на одній зі своїх прес-конференцій" навіть навів план наступу, який неймовірними зусиллями викрала "розвідка ДНР".

Втім, нічого нового за останні три роки пропагандисти так і не змогли придумати. Все та ж "заїжджена платівка" з трьома одночасними ударами - в напрямку Докучаєвська, Горлівки та Алчевська та локальної операцією в районі Новоазовська.

Нібито Басурин точно знає, що за планом Генштабу (читай - Муженко) операція повинна тривати п'ять днів, і ВСУ повинні вийти на кордон з Російською Федерацією, і нібито це буде остаточне рішення донбаського питання.

На підтвердження своїх слів він наводить численні фотографії залізничний станцій Хлібодарівка, Зачатовка, а також скупчення військової техніки у Володарському. Але при цьому скромно не вказує конкретну дату, коли були зроблені ці знімки. Справа в тому, що саме ці залізничні станції дійсно використовуються для постачання нашої угруповання, і техніка там у великих кількостях може бути тільки в одному випадку - при черговій ротації підрозділів ЗСУ та НГУ. І як раз не так давно пройшла чергова ротація. По всій видимості, її кадри і намагаються видати за "концентрацію українських військ".

Не відстає від Басурина і його луганський "колега по цеху" - "офіційний представник Народної міліції ЛНР" Андрій Марочко. Він буквально 4 вересня він заявив, що "нашою розвідкою зафіксований підвіз боєприпасів, великокаліберних кулеметів і гранатометів в район населених пунктів і Кримське Миронівський. Ми не виключаємо провокаційних обстрілу з даного напряму". В цьому випадку навіть не морочилися малюванням стрілок і наданням якихось фотографій. Тому і залишається в тіні питання - як змогли "луганські джеймсбонды" відстежити перекидання такої зброї, як гранатомет або крупнокаліберний кулемет? Це не танк або БТР, і якщо їх реально перекидають, то в кузовах вантажних автомобілів... Вообщем, як кажуть, коментарі зайві.

Реклама на dsnews.ua

На цьому тлі цілком зрозуміла і позиція прес-служби ООС, яка ці жалюгідні спроби пропаганди навіть не коментує. Що в принципі правильно - як мінімум заперечувати наявність наступальних планів, просто нерозумно. Просто в обов'язки Генерального штабу входить розробка різних планів ведення бойових дій на всі випадки життя - причому як оборонних, так і наступальних. Точно так само і війська відпрацьовують в ході навчань як оборонні, так і наступальні дії. Варто тільки поглянути на офіційні фотографії прес-служб різного рівня з навчань останні два роки - тут і форсування водних бригад, і зачистка населених пунктів, і висадка десанту та багато чого.

Хоча, звичайно, зараз практично ідеальний варіант для проведення остаточної фази військової операції. Оборона противника в районі Горлівки після останніх наших "рухів" в "сірій зоні" перебуває у вкрай вразливому становищі, втрати радянських тут частин якщо не критичні для бойового духу, то близькі до них.

Під Докучаєвському наші позиції практично "нависають" над містом, фактично вже кілька разів боїв і обстріли йшли в міській межі. Під вогневим контролем знаходиться єдина "ниточка" постачання угруповання - дорога по напрямку до Стыле.

Практично по всіх ділянках фронту відбулося різке насичення частин нашої угруповання протитанковими засобами, і це не тільки протитанкові ракетні комплекси. Рух у прифронтовій зоні практично паралізовано днем, що змушує окупаційні війська намагатися забезпечувати передові позиції по ночах. Однак тут їх підстерігає інша небезпека - мінна. Яскравий приклад - недавній випадок, коли на власних мінах при виконанні такої місії підірвався "Урал" бойовиків з "1-й слов'янської бригади". Тоді ще загинули троє бойовиків (включаючи двох жінок). Всі спроби звинуватити в цьому українські війська зазнали краху, так як обставини втрати в мережі оприлюднили самі ж "військовослужбовці" цієї "бригади".

Проте в черговий раз варто сказати, що всі ці плани проведення наступальної операції на сьогоднішній день мають дуже мале відношення до реальності. Як і всі попередні роки, нашу угруповання від активних бойових дій не стримують два "корпусу" окупаційних військ, а загроза прямого російського втручання. Причому в будь-якій формі - як у вигляді обстрілу з-за "стрічки", так і прямої участі російської кадрової армії.

І в армії є розуміння того, що ніхто не буде розстрілювати російські артилерійські позиції "на тій стороні", а шкоди росіяни можуть принести багато. У цьому зв'язку варто розглядати і численні вчення по обороні Азовського узбережжя - адже одним з реальних способів вкрай ефективної участі є висадка десанту тактичного, наприклад в районі Бердянська. Це буде вкрай важко балансувати в умовах відсутності нашого флоту як такого в Азовському морі і вкрай незначних ударних можливостей авіації. Адже незважаючи на те що за останні три роки "на крило" були поставлені десятки літаків, кількість штурмовиків Су-25 (найбільш ефективного засобу підтримки армійських підрозділів на полі бою) все ще є недостатнім. І це без урахування можливих втрат від дій не самої слабкої російської системи ППО.

Тим не менш до "страшилок" від Басурина і Марочко варто поставитися з великою увагою, оскільки може виявитися, що під цією демагогією ховаються реальні плани провокування на одному або декількох ділянках лінії протистояння локальних бойових зіткнень з подальшим звинуваченням України.

Тим більше, що є цілий ряд фактів, які можуть свідчити про такий можливий сценарій. Так, група "Інформаційне опір" в особі нардепа Тымчука повідомляє про активність противника у прифронтовій зоні. Зокрема, мова йде про розгортання додаткових артилерійських батарей зенітно-ракетних комплексів "Стріла-10" і підтягуванні до лінії фронту танків Т-72. Правда, враховуючи підвищені заходи безпеки, які взяли окупаційні влади після 31 серпня, і труднощі з отриманням інформації з окупованих територій, підтвердити або спростувати ці дані навряд чи можливо.

    Реклама на dsnews.ua