• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Посилення покарання за п'яне водіння: які норми почали діяти з 1 липня

Реклама на dsnews.ua
З 1 липня в Україні вводиться більш жорстке покарання за керування автомобілем у нетверезому вигляді

За таке правопорушення тепер передбачена кримінальна відповідальність, а штрафи збільшено в рази, передає "ДС".

Відповідні норми передбачені законом № 2617-VIII, прийнятим Верховною Радою в листопаді 2018 року.

Головне нововведення, яке набрало чинності, полягає в тому, що водіння у п'яному вигляді буде кваліфіковано як кримінальний злочин, а не як адміністративне порушення.

Таким чином, водій отримає судимість за новою статтею Кримінального кодексу 286-1 КК навіть у тому випадку, якщо за правопорушення його затримають вперше.

Інформація про судимості залишається в електронній базі даних Національної поліції, навіть якщо буде погашена пізніше - що очевидним чином може впливати на життєвий і кар'єрний шлях людини. А в довідці про відсутність / наявність судимості запис про притягнення до кримінальної відповідальності буде відображатися завжди.

Крім того, розширено перелік обставин, коли водія можуть визнати винним у нетверезому водінні.

Кримінальна відповідальність настає в таких випадках:

  • водіння в нетверезому стані (у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції");
  • допуск за кермо іншого нетверезого особи ("передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів");
  • відмова водія пройти медичний огляд на стан сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів;
  • вживання алкоголю, наркотиків або лікарських препаратів на їх основі після зупинки поліцією або після ДТП, але до медичного огляду - щоб виключити випадки, коли водії таким чином намагалися уникнути відповідальності

Якщо раніше штрафи для п'яних водіїв стартували від 10,2 тис. грн, то тепер ця планка зросте. Крім того, права будуть забирати навіть при першому випадку правопорушення, уточнює НВ.

Нова стаття Кримінального кодексу передбачає такі покарання:

  • при першому порушенні (зі списку вище) - від 17 тис. до 32 тис. грн (від 1 тис. до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) плюс позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років;
  • при повторному правопорушенні - штраф до 51 тис. грн. з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

Як повідомлялося, з 1 червня в Україні запрацювала система автоматичної фото- відеофіксації порушень правил дорожнього руху.

    Реклама на dsnews.ua