• USD 27.4
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У 2014 році під час підготовки до параду про оточенні під Иловайском нічого відомо не було, - Муженко

Реклама на dsnews.ua
Екс-начальник генерального штабу Збройних сил України, генерал армії Віктор Муженко заявив, що під час підготовки до параду в 2014 році і його проведення нічого не було відомо про оточенні під Иловайском

Про це він розповів в інтерв'ю Радіо Свобода, передає "ДС".

"Зараз вже є інформація, що 23-24 числа російські підрозділи оточували угруповання в Іловайські. До речі, це не тільки Іловайськ, те ж було і на Луганському напрямку. Але 23-го числа ще не було жодної інформації. У нас і у президента стовідсотково не було інформації", - сказав Муженко.

Він також стверджує, що особисто був проти проведення параду, але коли почалася підготовка, і залишалося кілька днів до 24 серпня, вирішив, що треба проводити парад. На його думку, проведення параду - це демонстрація готовності до опору.

"І я вважаю, що це було правильно", - сказав Муженко.

За його словами, про те, що відбувається щось незвичайне в районі Іловайська, стало ясно в другій половині дня, 24-го числа, вже після проведення параду. Йому доповіли, що бачили колону техніки, яка пересувалася без розпізнавальних знаків. За всіма ознаками, це були регулярні російські війська, хоча вони йшли під прапорами "ДНР".

Муженко запевнив, що були прийняті всі можливі заходи для збереження життя українських військових.

"Як я вже говорив, один з варіантів був залишитися в Іловайські. Інший варіант... вийти на північ через Харцизьк - піднятися вгору для з'єднання з одним з підрозділів 25-ї бригади. Це теж був варіант виходу із ситуації. Я вважаю, що цей варіант був би з мінімальними втратами, - сказав він.

В результаті, було прийнято рішення виходу за тими маршрутами, які були узгоджені з росіянами під відповідні гарантії - "зелений" коридор".

Муженко стверджує, що з ініціативою "зеленого" коридору виступив президент Росії Володимир Путін. І тому, "основна вина на росіянах, які не виконали домовленостей, які відмовили у гарантіях і порушили всі міжнародні норми. Це злочин Російської Федерації", - підкреслив Муженко.

Що ж стосується прийняття рішень командуванням ЗСУ, то була помилка в тому, що думали, що не буде розстрілу, сподівалися, що Росія цю гарантію не порушить. Є матеріали кримінальної справи за Иловайску, є відповідні експертизи, нехай правоохоронці визначають, підкреслив Муженко.

    Реклама на dsnews.ua