• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У Боснії збираються позбутися ікони для Лаврова, але не готові віддавати її Україні

Реклама на dsnews.ua

Один з лідерів Боснії та Герцеговини Мілорад Додік не збирається віддавати офіційному Києву подаровану главі МЗС РФ Сергію Лаврову старовинну українську ікону

Про це Додік заявив пресі після виходу з лікарні — останні 25 днів, протягом яких спалахнув скандал довкола подарованої главі МЗС Росії української ікони, він лікувався від коронавірусу, передає "ДС" з посиланням на Facebook-сторінку Балканський оглядач.

Додік заявив, що історія про ікону була сфабрикована в Боснії, і що Україна ніколи не піднімала питання про зникнення ікони.

"Це сімейна ікона. Навіть сьогодні влада в Україні не шукає цю ікону", — сказав він, не зважаючи на той факт, що посольство України публічно наполягає на поверненні ікони.

Додік повторив попередню заяву свого офісу, мовляв, це "родинна ікона", яка належала сім’ї з Республіки Сербської. Посольство України заявило, що не отримало  ніяких підтверджувальних документів про законність переміщення ікони на територію Боснії і Герцеговини.

Додік заявив журналістам, що позиція посольства України базується на повідомленнях ЗМІ, "на основі вашої брехні", та пообіцяв повернути ікону тим, від кого її отримав.

"Я зателефоную людям, які дали мені цю ікону, я поверну її їм публічно, і нехай вони пояснять інші речі", — зазначив Мілорад Додік.

Раніше глава Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської заявив, що ікона, яку Мілорад Додік подарував Лаврову, була вивезена з окупованого Донбасу у 2018 році через Росію та Сербію.

    Реклама на dsnews.ua