• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

В БПП пояснили відсутність "Мінська" в законі про реінтеграції

Реклама на dsnews.ua
Мінські угоди не згадуються в законі про реінтеграції Донбасу, оскільки не були ратифіковані парламентом

Про це в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат від БПП Іван Винник, передає "ДС" з посиланням на УНН.

"Мінська немає, тому що природа цього пакту відмінна від природи законодавчо-нормативного правового акта. Ми не можемо дипломатично політичні акти, які мають тенденцію змінюватися в часі, імплементувати в українське законодавство. Є тільки міжнародні акти, згода на обов'язковість яких визнана ВР шляхом їх ратифікації. Мінський договір або будь-які протоколи до нього ніколи не ратифікували парламентом, відповідно він не може стати частиною цього проекту", - пояснив нардеп.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов пояснив, що даний закон позбавить Росію можливості законодавчо провести свій варіант міжнародної "миротворчої місії" під егідою ООН.

За словами представника президента у Верховній Раді Ірини Луценко, документ дозволить подати скаргу на відшкодування Росією збитків через військовий агресії.

Як повідомляла "ДС", раніше сьогодні, 18 січня, Верховна Рада прийняла закон №7163 про реінтеграції Донбасу. "За" проголосували 280 депутатів. При цьому в законопроект не був включений пункт про денонсацію Договору про дружбу з Росією.

    Реклама на dsnews.ua