• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

В БПП вимагають від Тимошенко відзвітувати про корупцію та зловживання владою

Реклама на dsnews.ua
Фракція БПП вимагає від лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко виправдатися за корупцію і зловживання владою під час багаторічної діяльності в бізнесі, а також на урядових і політичних посадах

Про це заявив голова фракції БПП Артур Герасимов на брифінгу у Верховній Раді, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

"Я особисто і група народних депутатів хотів офіційно звернутися до Тимошенко дати публічні пояснення або влаштувати відкриту зустріч з нами у прямому ефірі для надання документально обгрунтованих коментарів про численні факти корупції і зловживань владою під час багаторічної діяльності у великому бізнесі, на урядових і політичних посадах ", - сказав Герасимов.

Крім того, депутат додав, що якщо Тимошенко відмовиться, він зрозуміє, що вона зневажає громадян, їх право на достовірну інформацію і демократію.

Він також уточнив, що Тимошенко просять дати пояснення з приводу таких фактів і питань:

"Газовий монстр, з якого ви прийшли в політику, втридорога перепродував українцям російський газ, і ліг в основу вашого незадекларованого багатства. Ще в середині 90-х ви стали мільярдеркою. Під час судових суперечок "Нафтогазу" і "Газпрому" ви виступили за ліквідацію української компанії, на руку російському газовому монополісту. Більш того, ви відмовилися від прохання "Нафтогазу" дати свідчення на користь України в Стокгольмському арбітражі", - заявив Герасимов

"У Бухаресті в 2008 році ви публічно відмовилися взяти участь у засіданні комісії Україна-НАТО, зустрічатися з генсеком НАТО і посилали неоднозначні сигнали, що надання Плану дій щодо членства в НАТО для України несвоєчасно", - продовжив він.

Герасимов процитував Тимошенко на 45-й мюнхенській конференції з питань безпеки 7 лютого 2009: "У світі є країни, які не можуть, або не хочуть-і це теж нормально-вступати в НАТО. Всі знають ці країни поіменно, очевидний приклад - Україна. Але є питання й більш високого рівня - це як сприйме Росія, і як це позначиться на взаємодії Європи і Росії, якщо Україна і подібні країни рухатимуться в НАТО".

"Під час переговорів про широку коаліцію ви разом з Януковичем розробляли "Нову українську Конституцію", згідно з якою ви з ним хотіли розділити владу до 2030 року. Є ризики, що черговий проект Конституції, який Ви обіцяєте, так само пропонувати перехід до авторитарної політичної системи", - продовжив Герасимов.

"Через підписання сумно газового контракту у 2009 році держава вже втратила десятки мільярдів доларів. У ЗМІ неодноразово з'являлася інформація, що Ви отримували "відкат" з кожної тисячі кубометрів газу. За деякими даними, Вашим консультантом у підготовці цього антиукраїнського угоди був Віктор Медведчук", - резюмував Герасимов.

    Реклама на dsnews.ua