• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

В ЕП нагадали Арахамії про мрії Зеленського і пригрозили відібрати візи у політиків

Реклама на dsnews.ua

Депутати Європарламенту оприлюднили відкритого листа голові фракції "Слуга народу" Давиду Арахамії в якому вказується, що через проблеми з корупцією в Україні може бути скасований безвізовий режим з Євросоюзом для деяких олігархів і політиків

Відкритий лист підписали євродепутати Віола фон Крамон, Міхаель Галер і Раса Юкневічене, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

У листі йдеться, що в перші дні призначений вже при президенті Володимир Зеленський уряд ще "вселяв надію".

"Сам президент передрікав "Україну своєї мрії", де "вчителі отримують реальну зарплату, а корумповані чиновники — реальні тюремні терміни". Через 17 місяців ми не можемо не помітити, що мрія дає тріщини, і багато з цих тріщин саме у вашій партії, пане Арахамія", — йдеться в зверненні.

Євродепутати відзначають, що деякі "слуги народу" поширюють кремлівську дезінформацію, нападаючи на Національний банк, НАБУ і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

"Ті ж члени не цураються дружити з олігархами і "недоторканними" або публічно виступати за розрив звʼязків з ЄС", — пишуть вони.

Також вони розкритикували падіння рівня сприйняття корупції в Україні до позначки 2017 року, згортання реформ, обрання глави САП комісією, члени якої не мають антикорупційного досвіду, репутації і високих моральних якостей та суспільного авторитету. У зверненні йдеться про те, що генпрокурор Ірина Венедиктова блокує звинувачення в справах корумпованих суддів і по справі міністра охорони здоровʼя Максима Степанова за нібито отриманий відкат в розпал пандемії, а також у скандальній справі про продаж державних посад, які "порошаться на столі прокурора".

"Що стосується безвізового режиму, це ні в якому разі не намір з боку ЄС скасувати це велике досягнення для громадян України та громадян ЄС. Але все ж ми залишаємо за собою право виносити конкретну відмову в таких свободах окремим олігархам, включаючи політиків, які зловживають цим правом заради своєї приватної незаконної діяльності", — йдеться в листі.

Нагадаємо, раніше депутат Європейського парламенту від Німеччини, член комітету ЄП у закордонних справах Віола фон Крамон заявила, що непрозора процедура відбору глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури може привести до втрати безвізового режиму України з Європейським Союзом.

На думку президента України Володимира Зеленського, чутки про скасування безвізового режиму з ЄС через рішення Верховної Ради щодо формування конкурсної комісії САП нібито поширює політик, який "досі вважає себе монархом України".

    Реклама на dsnews.ua