• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Кабміні сподіваються, що Рада створить нові райони до канікул

Реклама на dsnews.ua
Верховна Рада може прийняти закон про впорядкування окремих питань діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування у зв'язку з утворенням районів до середини липня

Про це сказано в повідомленні Міністерства регіонального розвитку, передає "ДС".

"За планом реформи, до середини липня цього року припускаємо, що Верховна Рада прийме постанову про створення в Україні нових районів. У зв'язку з цим, вже зараз треба розуміти, як після ліквідації нинішніх і створення нових районів будуть реорганізовуватися місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, як будуть вирішуватися між ними питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та інших зобов'язань", - прокоментував необхідність розробки законопроекту заступник Міністра розвитку громад і територій України В'ячеслав Негода.

Проект закону, серед іншого, пропонує врегулювати питання призначення виборів старост, правонаступництва майна, прав і обов'язків ліквідованих районних рад районів, завершення повноважень і правонаступництво органів місцевого самоврядування.

Також законопроект пропонує уповноважити Кабінет міністрів утворювати і ліквідувати місцеві (районні) державні адміністрації.

Крім того, проект закону визначає особливості державної реєстрації в органах місцевого самоврядування в умовах зміни адміністративно-територіального устрою, а також - особливості найменування адміністративно-територіальних одиниць та інше.

Законопроект спрямований на узгодження всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади.

Як повідомляла "ДС", раніше керівник партії "Слуга народу" і перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко в середині липня Верховна Рада оголосить про проведення місцевих виборів у жовтні 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua