• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В Київській та Миколаївській областях знайшли звалища епідемічно небезпечних медичних відходів

Нацполіція виявила несанкціоновані звалища епідемічно небезпечних медичних відходів, на яких були тонни використаного медичного інструменту, лікарських діагностичних та дезінфекційних засобів, органічні медичні відходи, предмети із залишками біологічних рідин, відходи медичних закладів та мікробіологічних лабораторій, у тому числі діяльність яких пов’язана із СОVID-19

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби НПУ, інформує "ДС".

В поліції розповіли, що згідно із правилами знищення лікарських та біологічних засобів, що не підлягають подальшому використанню, вони набувають статусу відходів і передаються для знищення. Натомість представники фірми-ліцензіата звозили їх до складських приміщень, непередбачених для зберігання та утилізації, на території Київської та Миколаївської областей.

Вчора, 11 лютого, проведено обшуки в офісних і складських приміщеннях, які орендувало підприємство-ліцензіат. У результаті правоохоронці виявили тонни використаного медичного інструменту, лікарських діагностичних та дезінфекційних засобів, а також органічні медичні відходи, предмети, забруднені біологічними рідинами, відходи медичних закладів та мікробіологічних лабораторій, у тому числі діяльність яких пов’язана із СОVID-19.

Правоохоронці проводять заходи для убезпечення громадян. Окрім того, про факт виявлення небезпечних відходів будуть поінформовані представники органів місцевої влади для вирішення питання щодо організації належної утилізації виявлених відходів.

Слідчі поліції Київщини розпочали кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією зловживання владою або службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Встановлюється коло осіб, причетних до цього правопорушення.

Після проведення першочергових слідчих дій буде вирішуватися питання щодо додаткової кваліфікації дій правопорушників за ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua