• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У комітеті Ради схвалили реформу системи прокуратури від Зеленського

Реклама на dsnews.ua
Комітет парламенту з питань правоохоронної діяльності підтримав президентський проект закону про реформування органів прокуратури

відповідне рішення було прийнято на засіданні комітету, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти в цілому президентський проект закону "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо першочергових заходів реформування органів прокуратури" (№1032).

Було зазначено, що до законопроекту надійшло майже 200 поправок.

Під час обговорення законопроекту генеральний прокурор Руслан Рябошапка, відповідаючи на питання про передбаченому законопроектом створення спеціалізованих прокуратур, зазначив, що зараз мова йде про створення спеціалізованої прокуратури, яка буде займатися військовими злочинами та злочинами у сфері нацбезпеки і оборони. Також передбачається, що в рамках спеціалізації одного з департаментів будуть економічні злочини.

Відповідаючи на питання про орієнтовні терміни створення таких прокуратур, Рябошапка сказав, що "критичним дедлайном" є Новий рік.

"До кінця року ми хотіли б провести левову частку роботи. Для реалізації Офісу Генеральної прокуратури, затвердження нової структури, нової чисельності, переведення або формування Центрального апарату", - зазначив генпрокурор.

Рябошапка також, зокрема, зазначив, що законопроектом передбачено переформатування роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Крім того, Рада прокурорів отримає нову функцію - методичного роз'яснення ситуацій, пов'язаних з конфліктом інтересів.

Крім того, головний військовий прокурор Віктор Чумак, відповідаючи на запитання, як він бачить подальшу долю, реформу і реструктуризацію Військової прокуратури і в які терміни, зазначив, що це відбудеться не одномоментно, а у строки, визначені наказом генерального прокурора.

На його думку, на переклад Військової прокуратури в спеціалізовану досить до 3-х місяців.

    Реклама на dsnews.ua