• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Кремлі хочуть, щоб Київ підписав "формулу Штайнмайера" без будь-яких умов

Реклама на dsnews.ua
Рішення української сторони в Мінську поставити умови для реалізації "формули Штайнмайера" не вкладається в рамки раніше підтверджених домовленостей

Про це 19 вересня заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Пєсков зазначив, що раніше Київ був згодний затвердити "формулу Штайнмайера" без будь-яких додаткових умов.

"Раніше всі погодилися з "формулою Штайнмайера" і яких-небудь умов при цьому паралельно не висувалося. Тобто вона не була обумовлена чимось. Зараз українська сторона змінила свою позицію", - сказав прес-секретар Путіна журналістам.

За його словами, поки в Кремлі вважають, що дії Києва не укладаються в рамки раніше були і подтверждавшихся домовленостей. Пєсков додав, що висунення Україною умов для реалізації "формули Штайнмайера" - "це нова позиція для всіх країн, які раніше декларували свою згоду з цією формулою, це нове явище".

Пєсков дав відповідь на запитання журналістів про те, яким може бути вихід із ситуації.

"Безумовно, роботу треба продовжувати. Але, наскільки може продовжуватися робота в умовах мінливої позиції - ми поки не можемо сказати: постійно мінливій або епізодично мінливій - але в будь-якому випадку це не сприяє швидкому просуванню", - сказав прес-секретар Путіна.

Що стосується віддалених перспектив розвитку подій, Пісків зміг їх змалювати.

"Поки важко сказати", - зізнався він.

Крім того, він додав, що "формулу Штайнмайера" ще в 2016 році затвердив п'ятий президент Петро Порошенко.

У свою чергу, голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак вважає, що Україні слід використовувати "план Штайнмайера" для врегулювання на Донбасі.

Разом з тим колишній представник України в ТКГ Роман Безсмертний заявив, що "формула Штайнмайера" ніколи не була передбачена Мінськими домовленостями і цілком могла бути ініційована Кремлем.

18 вересня стало відомо, що Україна відмовилася підписувати зобов'язання про виконання "формули Штайнмайера", що стосується врегулювання на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua